align="justify">. Створення атмосфери, що сприяє самопізнанню, саморозкриття.
. Формування принципів групової роботи, ділової спрямованості.
Завдання:
1. Познайомити членів групи зі структурою програми.
. Дати уявлення про методи і форми роботи психолога.
. Сформувати (розробити, обговорити і прийняти) правила групи.
Хід заняття:
Знайомство: кожен учасник групи повинен представитися - він називає своє ім'я і особиста якість на першу літеру імені, (або: написати своє ім'я на картці і намалювати невеликий (будь-який) малюнок, з іншого боку написати якість) .
Кожен учасник представляється, розповідає про свої очікування, пов'язаних з участю в даній програмі.
Познайомити групу зі структурою програми. Дати уявлення про методи і форми роботи психолога (розповісти, що таке психологія і що вона вивчає, які існують види роботи психолога, хто такий психолог, відповісти на запитання учасників групи.
Правила групи: розробити правила групи разом, записати їх (з розшифровкою) і повісити на видне місце в кабінеті (щирість у спілкуванні, правило «стоп», невинесення обговорюваних питань за межі групи, право на власну думка та ін, тобто ідеї поваги особистості кожного учасника). При необхідності звертатися до цих правил, обговорювати їх, застосовувати чи змінювати їх за згодою всіх членів групи.
Вимовити і обговорити в групі необхідні умови діалогу: контакт, інтерес, любов.
Вправа. Кожному учаснику пропонується аркуш паперу (А4), написати у верхній частині аркуша своє ім'я, потім розділити його на дві частини вертикальною лінією. Ліву відзначаємо знаком «+», а праву знаком «-». Під знаком «+» перераховується те, що особливо подобається (у природі, людях, у собі і т.д.), а під знаком «-» то. що особливо неприємно в навколишньому світі. Потім вголос зачитуються запису (або розкладаються на підлозі в центрі групи, учасники проходять, зупиняються і читають). Групове обговорення вправи.
Рефлексія : кожен говорить про те, що йому запам'яталося на занятті, свої враження від заняття. Що я зараз відчуваю. Учасники по колу (або за бажанням) висловлюють свою думку. Інший варіант: за 10-бальною школі визначити рівень своєї задоволеності заняттям.
Тема 2. Основи самоспостереження. Я і мій вік. Хто Я такий? Мій світ.
Цілі заняття: формування цілісного уявлення про свій спосіб Я.
Завдання: отримання навичок самоспостереження, пізнання своєї індивідуальності.
Хід заняття:
Обговорення нагальних питань. Занурення в тему заняття. Виконання методики «Хто Я?» (Запишіть 20 різних відповідей на питання «Хто Я?"). Обговорення результатів: що ви написали на першому місці, аналіз змісту та кількості відповідей, оцінка загального емоційного фону і т.д.
Обговорення питань, що хвилюють учасників групи. Як розібратися в самому собі? Я і мій вік, які зміни відбуваються зі мною і з іншими людьми навколо? Що таке рефлексія (увага до того, що в нас відбувається, самопізнання, самоаналіз, самоконтроль), для ...