огли розвеселити люстерко. (Показує піктограму.) Сьогодні ми з вами довго подорожували. Як же потрібно поводитися в розмові, щоб було всім зрозуміло? (Говорити треба ясно, не поспішаючи, без грубих слів, спокійно, важливо при цьому дивитися один одному в очі.) p align="justify"> Хочете навчитися так розмовляти? Тоді я прощаюся з вами до наступної зустрічі. p align="justify"> ЗАНЯТТЯ № 8
Мета: навчити дітей говорити так, щоб мова була зрозумілою, красивою; вчити регулювати мовне дихання; змінювати темп мови в залежності від ситуації; чисто і ясно вимовляти слова (удосконалювати дикцію); вчити говорити виразно.
Матеріали та обладнання: В«свічкиВ» (смужки паперу 2x7 см); ляльки чи картинки, що зображують петрушок з синім, зеленим і червоним ковпаками.
Методи і прийоми: гра, спрямована на створення позитивного мікроклімату в групі; ігрові вправи для розвитку звуковимови, інтонування, артикуляції, регуляції дихання.
Хід заняття
З'являється Фея. Вона пропонує дітям гру В«Море хвилюєтьсяВ». p align="justify"> Мета: навчити розпізнаванню і безпідставного прояву почуттів.
Вибирається що водить. Він починає так: В«Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три: фігура радості, печалі, здивування, страху, на місці замриВ». Далі ведучий вибирає фігуру, яка йому сподобалася. p align="justify"> Фея:
Минулого нашій зустрічі ви проявили бажання навчитися говорити красиво і зрозуміло. Тому сьогодні ми вирушимо з вами в подорож у королівство з назвою В«СловоВ», в якому ви будете навчатися цьому мистецтву. Але для того, щоб вирушити в дорогу, вам необхідні сили. (Фея роздає кожній дитині квітка.) Ці квіти не прості, вони чарівні, давайте їх понюхаємо. (Вдих через ніс - видих через рот, повторюється 3-4 рази.) А тепер потрібно вдихнути ще глибше цей запах. (Повільний глибокий вдих - короткий різкий видих, повтор 3-4 рази.) Тепер, коли ви вдихнули чарівну силу, можна вирушати в дорогу. А полетимо ми з вами на килимі-літаку. Це килим не простий, ті, хто сидить на ньому, повинні повторювати всі звуки людей і тварин, над якими він пролітає. Будьте готові до цього. (Діти сідають на килим.) p align="justify"> Полетіли! Подивіться, ми пролітаємо місто, ось у хлопчика лопнув м'ячик: С-С-С-С-С. (Діти повторюють.) А от собака гарчить на кішку: Р-Р-Р-Р-Р. (Діти повторюють.) Ми летимо дуже швидко, прислухайтеся до шуму вітру: В-В-В-В-В. (Діти повторюють.) А зараз ми пролітаємо галявину, ось бджола сидить на квітці: Ж-Ж-Ж-Ж-Ж. Ось пролітає комар: 3-3-3-3-3. Ми з вами зараз піднімемося дуже високо, де повітря дуже холодний, тому давайте наберемо з вами повітря і на кілька секунд затримаємо подих. (Діти глибоко вдихають і затримують дихання, потім різко видихають.) p align="justify"> А тепер ми різко опускаємося і приземляємося в королівстві. Послухайте, яка музи...