биться запис у зошитах.)
D ABC: A, B, C - вершини;
AB, BC, CA - сторони;
ГђA, ГђB, ГђC - кути. p align=center>
Рис. 2
Завдання. Виміряйте кути D ABC і обчисліть їх суму. (Більшість учнів отримують результат, рівний 180 В°.) p> Висновок: сума градусних мір кутів трикутника дорівнює 180 В°.
Завдання
1. У трикутнику один з кутів дорівнює 65 В°, а інший 80 В°. Чому дорівнює третій кут цього трикутника?
2. У трикутнику ABC градусна міра кута B дорівнює 40 В°, а градусна міра кута A в три рази більше. Знайдіть градусну міру кута C.
III. Фізкультурна пауза
IV. Продовжимо знайомство з трикутниками. (Учитель звертає увагу на моделі трикутників, розміщені на магнітній дошці.)
В· Всі велике сімейство трикутників можна розділити на групи залежно від сторін і кутів. (По ходу введення видів трикутників заповнюється таблиця (рис. 3) у зошиті.)
Вид трикутника
Рівнобедрений
Рівносторонній
Разносторонний
Прямокутний
В
В
тупокутний
В
В
Гострокутний
В В В
Рис. 3
На картках, що є на кожному столі, зображені різні трикутники (рис. 4). Визначте на око вигляд кожного трикутника.
Рис. 4
Задача. З шести однакових паличок складіть чотири рівних трикутника. p align=right> [Тетраедр.]
Демонструються: каркасна модель тетраедра, моделі пірамід, октаедра.
В
V. Завдання додому
1. Складіть малюнки з геометричних фігур (Переважно з трикутників), візерунки з трикутників. <В
УРОК 2
Тема уроку: В«Властивості рівнобедреного і рівностороннього трикутниківВ»
Цілі уроку:
розвинути уявлення про трикутниках;
вивчити термінологію, пов'язану з поняттями рівнобедреного і рівностороннього трикутників;
відкрити невідомі раніше властивості рівнобедреного і рівностороннього трикутників;
продовжити побудову трикутників з заданими властивостями на нелінованому папері;
вчити дітей аналізу завдань на побудову.
Обладнання: схема-класифікація трикутників; виставка малюнків учнів (на попередньому уроці було задано домашнє завдання - виконати малюнки з використанням зображення трикутника); слайди із зображеннями трикутників.
Хід уроку
I. Організаційний ...