обто 1 біт - це кількість інформації в повідомленні, яке зменшує невизначеність у два рази. Слайд 5 В
(записують визначення в зошити)
Тепер вирішите наступне завдання:
При прийомі деякого повідомлення отримали 5 біт інформації. Скільки варіантів результату було до отримання повідомлення?
Слайд 6
В
(одного з учнів викликати до дошки, інші роблять на місцях)
Дано:
i = 5 біт
Знайти N -?
Рішення:
N = 2 i , N = 2 5 , N = 32. span>
Відповідь: 32 варіанти результату.
Підіб'ємо підсумок уроку:
Які цілі на початку уроку ми перед собою поставили?
Що нового дізналися? Чого навчилися? p> Чи можна вимірювати інформацію?
(відповідають)
Інформацію можна вимірювати.
У чому полягає змістовний підхід до визначення інформації?
(відповідають)
Виміряти кількість інформації можна тільки в тому повідомленні, в якому відомо кількість можливих подій (Варіантів) і не один з них не має переваги перед іншим. Щоб з'ясувати кількість можливих результатів, людині необхідно зрозуміти зміст (Сенс) повідомлення, тому такий підхід називається змістовним. p> У чому полягає невизначеність знання в досвіді з кидання монети?
(відповідають)
При киданні монети можливі два варіанти результату (орел чи решка), заздалегідь результат не відомий, тому ми маємо невизначеність.
Що прийнято за одиницю вимірювання кількості інформації?
(відповідають)
За одиницю кількості інформації приймається така кількість інформації, яка міститься в інформаційному повідомленні, зменшує невизначеність знання в два рази. Така одиниця називається бітом.
Домашнє завдання:
Угріновіч Н. Д.Інформатіка та ІКТ. Базовий курс. Підручник для 8 класу; стор.27-28 (прочитати і відповісти на контрольні питання з підручника на стор 29). Дивитись опорний конспект уроку у зошити, знати основні визначення; і вирішити одну задачу. Слайд 7
В
(записують домашнє завдання в зошити, і переписують з слайда задачу)
В В В
5. Конспект уроку № 2
Тема уроку: Вимірювання кількості інформації
(змістовний підхід).
Одиниці виміру інформації
Тип уроку: Комбінований
Цілі:
освітні
- відпрацювати вирішення завдань, пов'язаних з вимірюванням кількості інформації при змістовному підході;
розвиваючі
- формування подання про змістовне підході до визначення кількості інформації;
виховні
- виховати комунікативність, креативність і допитливість;
- виховати критичне мислення, інтерес до досліджуваної теми.
Завдання:
Учень:
- повинен вміти вирішувати завдання, пов'язані з вимірюванням кількості інформації при змістовному підході;
Форми і методи: фронтальна, індивідуальна, пояснювально - ілюстративний, рішення задач.
Обладнання уроку: демонстраційна презентація В«Змістовний підхід до визначення кількості інформації. Одиниці виміру кількості інформації В»(презентація знаходиться самому конспекті).
Література:
1. Лапчик М.П. та ін Методика викладання інформатики: Учеб. посібник для студ. пед. вузів. - М.: Видавничий центр В«АкадеміяВ», 2001;
2. Угріновіч Н.Д. Інформатика та ІКТ. Базовий курс: Підручник для 8 класу. - М.: БИНОМ. Лабораторія знань, 2006. p> План уроку.
1. Організаційний момент (1 хв)
2. Актуалізація знань (4 хв)
4. Рішення задач (15 хв)
5. Вивчення нового матеріалу (10 хв)
6. Закріплення (10 хв)
7. Підведення підсумків уроку, домашнє завдання (6 хв)
Хід уроку
Вчитель:
Учні: Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень:
Вчитель:
Учень: