лаває (жаба).
Уздовж по річці, по водиці
Пливе човнів низка
Попереду корабель йде
За собою всіх веде (качка з каченятами)
Прочитаємо загадки орфографічні т.е так як записано;
потім у повільному темпі; скоромовкою.
Як ви думаєте, чому до цього уроку я вибрала саме ці загадки? (Припущення дітей). p align="justify"> Ми сьогодні ознайомимося з казкою В«Жаба-мандрівницяВ», героями якої будуть жаба і качки.
Як ви розумієте значення слова В«мандрівницяВ» рідною мовою?
А написав цю казку Всеволод Михайлович Гаршин (1855-1888). Гаршин-автор двох невеликих книжок оповідань, в яких, за словами Г. І. Успенський, було В«позитивно вичерпано весь зміст нашого життяВ». До семи років Гаршин перечитав В«масу книгВ», а в гімназії він почав писати. Він написав свій найкращий оповідання В«Червона квіткаВ», який висловив, за словами В.Г. Короленка, В«всю душевну драму самовідданості і героїзмуВ». p align="justify"> Робота з текстом:
читання тексту вчителем;
читання з зупинками;
бесіда після читання: чи сподобалася вам казка, доведіть, що це казка?
як жилося жабі в болоті? (Жабі жилося добре. Сиділа вона в болоті, ловила комарів да мошок, навесні голосно квакала разом зі своїми подругами). p align="justify"> чому вона зважилася відправитися в далекі краї? (качки розповіли їй, як на півдні добре. Там тепло і багато їжі. Ось жабі захотілося летіти з ними). ​​
читання в особах діалогу качок і жаби. Прочитайте в особах цей діалог, показавши голосом, як вони розмовляють. p align="justify">. Физминутка:
Гуси сірі летіли,
На галявину тихо сіли.
Посиділи, погалделі,
Потім потихеньку встали,
Швидко-швидко побігли.
Осмислення змісту: - Яку алтайську народну казку ви знаєте про жабу? (Керик бака).
Хто коротко перекаже зміст цієї казки? (Переказує 1-2 учень). p align="justify"> Давайте складемо по групах характеристику жаб застосовуючи кластери.
група-жабу з казки В«Жаба-мандрівницяВ».
група - жабу з казки В«Керик бакаВ».
Тема уроку: Іван Захарович Суриков В«ЗимаВ».
Мета: активізація пізнавальної діяльності на уроці читання
Завдання: Ознайомити учнів з життям і творчістю І.З. Сурікова;
Розвивати у дітей виразно читати вірш, бачити і розуміти настрій і думки поета;
Хід уроку:
?. Виклик: - Продзвенів дзвінок, увага