олярів старше 13 років.
Враховуючи особливості розвитку цифрового покоління, дуже важливо якомога раніше не тільки надавати дітям інформацію про можливості та позитивних сторонах глобальної мережі, але також підвищувати рівень знань у питаннях безпечного використання інтернету.
Виховний захід «Комп'ютерна та Інтернет- залежності» для учнів 1-4 класів - один з інструментів підвищення інформованості дітей молодшого шкільного віку. з цих питань.
Мета заняття: Освітня - знайомство дітей з достоїнствами і недоліками комп'ютера та Інтернету, основними правилами безпечного використання інтернету.
Розвиваюча - розвиток в учнів уміння працювати в групі, вміння міркувати, робити узагальнення і висновки.
Виховна - виховання грамотного і відповідального користувача мережі Інтернет.
Завдання заняття:
. Підвищення рівня знань учнів про можливості використання мережі Інтернет:
отримання цікавої та корисної інформації;
спілкування і комунікація;
можливості для навчання;
ігрова діяльність.
. Підвищення рівня знань учнів про основні небезпеки при використанні мережі Інтернет:
проникнення вірусів і шкідливих програм, зараження комп'ютера, втрата даних;
агресивне спілкування і образи від інших користувачів;
зустріч з людьми, з якими діти познайомилися в інтернеті;
надання особистої інформації в інтернеті;
обман і шахрайство.
. Засвоєння дітьми правил безпечного використання інтернету.
Заняття спроектовано таким чином, щоб дати школярам найбільш повне уявлення про різні сторони використання мережі Інтернет - як позитивних, так і негативних.
Пропоновані методичні рекомендації покликані допомогти вчителям, класним керівникам, шкільним психологам, педагогам-бібліотекарям у підготовці та проведенні заняття з теми «Комп'ютерна та Інтернет-залежності».
Принципи проведення заняття:
принцип активної включеності школярів в освоєння
пропонованої інформації;
принцип діяльності;
принцип доступності;
принцип системності;
принцип рефлексивності;
принцип мотивації;
принцип відкритості змісту освіти.
Формат проведення заняття: виховний захід.
Форма заняття: змішане (інтегроване заняття).
Кількість дітей: 13 чоловік.
Час проведення: 40 хвилин.
Приміщення, в якому проводиться заняття, повинно бути:
технічно підготовлено до проведення презентації, обладнане комп'ютером, проектором і екраном.
досить просторим для того, щоб розмістити всіх учасників заняття, і обладнаним відповідними меблями (наприклад, достатньою кількістю стільців).
відповідним загальноприйнятим санітарно- і фізіологічним нормам (вимоги до освітлення, температурі та ін.), комфортним, захищеним від шуму, дзвінків, вібрації, різноманітних сторонніх запахів (фарби, їжі) та інших несприятливих, відволікаючих чинників.
Необхідне устаткування і матеріали: комп'ютер, проектор, екран, електронний носій з презентацією заняття (флеш-карта, диск), листівка з правилами поведінки в інтернеті у віршах (лунає дітям після проведення заняття).
Сценарій і хід заняття
Привітання
Здрастуйте діти! Сьогодні ми з вами зібралися поговорити про інтернет-залежності. (Слайд1) Але не тільки з вами будемо спілкуватися, але й грати в різні цікаві ігри. Хлопців що ж ви такі мляві і нудні. Давайте трохи підбадьоритися !!!
Ми всі разом дивимося на слайд і повторюємо руху звіряток. І так почали.
Физкультминутка.
Молодці !!
Організаційний момент
Тепер переходимо безпосередньо до нашої теми. Хлопці ви всі знаєте, що таке комп'ютер? (Да дуже добре. А тепер ми перевіримо ваші знання про комп'ютер на загадках. За правильну відповідь ви будете отримувати веселий смайлик:
Загадки «Вгадай-ка».
. Що за диво-агрегат
Може робити все підряд -
Співати, грати, читати, рахувати,
Найкращим другом стати? (Комп'ютер.) <...