так як вони стануть традиційними і рівень ефективності знизиться.
Їх головною перевагою є розвиток і вдосконалення соціокультурної компетенції учнів. Як відомо, метою навчання іноземної мови в школі є формування міжкультурної компетенції учнів, яка реалізується в здатності до мовного спілкування. Запорукою успішної мовної активності учнів є нетрадиційні форми уроків англійської мови, в ході яких учні долучаються до культури країн досліджуваної мови, а також розширюють знання про культурну спадщину рідної країни, що дозволяє учням брати активну участь у діалозі культур.
Нетрадиційні форми проведення уроків дають можливість не тільки підняти інтерес учнів до досліджуваного предмета, а й розвивати їх творчу самостійність, навчати роботі з різними джерелами знань.
Такі форми проведення занять знімають традиційність уроку, оживляють думку.
Розвиваючий і виховує потенціал нетрадиційних форм уроку можна охарактеризувати за допомогою визначення наступних цілей навчання:
формування в учнів інтересу і поваги до культури країни досліджуваної мови;
виховання культури спілкування і потреби в практичному використанні мови в різних сферах діяльності;
розвиток мовних, інтелектуальних і пізнавальних здібностей, розвиток ціннісних орієнтацій, почуттів та емоцій учня.
У ході роботи я спробувала показати можливість використання нетрадиційних форм уроку в сучасній школі з базовим рівнем знань про культурну спадщину країн мови, що вивчається.
Література
. А.С. Комаров. «Творчий підхід до планування уроку англійської мови»
. С.В. Кульжевіч, Т.П. Лакоценіна «Зовсім незвичайний урок»
. Е.С. Полат «Інтернет на уроках іноземної мови»
. Е.А. Степанова «Гра як засіб розвитку інтересу до іноземної мови»
. Є. В. Зарукіна, Н. А. Логінова, М. М. Новик «АКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ: рекомендації для розробки ЗАСТОСУВАННЯ» Навчально-методичний посібник
Додаток 1
Методична розробка по організації уроку- свята. Різдво
Тема: Різдво - родинне свято.
Мета уроку: -розвиток умінь мовного спілкування англійською язике.Задачі уроку: -освітній -розвивати -виховна-визначити рівень сформованості навичок говоріння та аудіювання по темі «Сім'я»;-розвивати мовні механізми іншомовного спілкування: пам'ять, ймовірнісна прогнозування, фонематичний слух, осмислення і логічне мислення;-виховувати інтерес до культури країни досліджуваної мови, познайомити з традиціями святкування Рождества.Оснащеніе: -картінка з датою - 25 грудня;-листи з темою уроку для кожного учня;-кукли по темі «Сім'я»;-диск із записом Тіма (англійської хлопчика) -газета з картинками героїв проекту «Колобок», - «сніжинки» зі звуками, -диск із записом мелодії «Дзвеніть, дзвіночки!»,
Хід уроку .: Good morning, dear pupils! I am glad to see you!.: I am glad to see you, too!
T .: How are you? (Питаю одного з учнів.)
P .: I am fine, thanks! And how are you?.: I am fine, thanks! Look at the calendar - we ve got December. It is Christmas in Britain today. What is Christmas for English people? (Видаю листи з темою Christmas - Family - Christmas tree - Santa Claus - presents - Jingle bells з картинками і транскрипцією.) Look at the lists and tell us: What is English Christmas?
P .: (Учні дивляться на листи і відповідають.)
T .: What is family?
(робота з ляльками.) A family is a mother, a father, a grandmother, a grandfather, a sister, a brother. ve got a story by a boy from Britain. Look at the blackboard and read the question.
(На дошці питання російською мовою)
Запитує Чи вас Тім про що-небудь?)
T .: Listen to Tim and answer his question. ! My name is Tim. I am from London, from Great Britain. I am 7. I am fine: it is Christmas today. We are all together: my mother, my father, my sister Mary and my brother Jim. I ve got a grandmother and a grandfather. We are a family of seven. We like Christmas. We ve got fun. are you? Have you got a family?
T .: (Якщо учні не зрозуміють питання, задаю навідні.) Who are you? Have you got a family?.: I am .... I ve got a family. (Спілкуюся з кожним - Who are you? Have you got a family?) .: Tell Tim about yourself and about your family. (2-3 учня) .: Look we ve got a Christmas tree, a Santa Claus. And we like presents. We like fairy-tales. We ve got a projec...