отуваті дітей до Виконання тематичність робіт, в якіх нужно зображуваті людину.  
 Обладнання: папір білий, смужки з кольорового паперу, акварель, пензлик, банки з водою, палітрі; таблиця поетапної роботи (зроблю вчителем); малюнки художніків. 
  Хід заняття 
  ПОЧИНАЄТЬСЯ заняття Із спостереження живої натури. Хлопчик и дівчинка стояти біля дошки, а вчитель показує пропорції їх фігур. Потім розглядаються малюнки художніків и гуртківців з методичного фонду, а такоже таблиця послідовного зображення людини. Малювання хлопчика и дівчинки проходити в такій послідовності: 
  1) на лісті паперу, розташованому горизонтально, проводять посередіні вертикальністю лінію. На Кожній половіні аркуша паперу проводять ще Вертикальну лінію, яка служити віссю для побудова фігурі людини (хлопчика або дівчинки); 
  2) на вертикальних осях олівцем намічають верх и низ фігурі, відокремлюють горизонтальністю лінією тулуб від ніг (лінія проходити посередіні и діліть відрізок навпіл); 
  3) Верхній відрізок діліться на три Рівні Частини; 
  4) Пензлик, без олівцевого контуру, малюється тулуб людини в одязі (для хлопчика - форма прямокутник, для дівчинки - трапеція); 
  5) Пензлик, без олівцевого контуру, малюють руки и ноги, голова и шия за величиною пріблізно в одну третю Частину верхнього відрізка; 
  6) уточнюються характерні Особливості фігур, малюють очі, рот, Ніс, зачіска, ступні ніг. 
				
				
				
				
			  Малюючи в такій послідовності, не вимагає делать Зайве рухів. У работе зберігається принцип від загально до часткового, а потім від часткового до Загальний. 
  малювати людину в Русі зручніше на кольорових смужка з картону (Десять штук розміром 20x5 мм Кожна и овал 15x10). На них діти складають будь-які Рухи людини, малюють каркас, а потім зображують одягнену фігуру. 
  На гуртковіх занятть діти позують один одному, альо малюють людину в Русі по пам'яті пензлик без олівця, намітівші Тільки каркас фігурі. 
  Малювання на тему В«ВеснаВ» 
  Мета заняття: навчитись спостерігаті, Бачити характерні Особливості ранньої и пізньої весни, красу весняної природи та передаваті свои спостереження в малюнку. 
  Обладнання: кольоровий папір (світло-сірий або блакитний), гуаш, акварель, олівці, пензлик, банки з водою, палітрі; РЕПРОДУКЦІЇ картин художніків и музичні твори (Наприклад, П. Чайковський. В«Пори рокуВ»); малюнки дітей з методичного фонду. 
  Хід заняття 
  Заняття проводитимуться после Екскурсії на природу І замальовок з натури. 
  ПОЧИНАЄТЬСЯ воно з Бесідам, показу репродукцій з картин художніків и малюнків дітей. Гуртківці розповідають про ознакой ранньої І пізньої весни, про красу цієї пори року и назівають сюжет, Які смороду Хотіли б зобразіті. 
  Так, Наприклад, для ранньої весни Характерними льодохід. На Кольорове сірому папері білою гуашшю малюють тріснутій лід на річці, Залишки снігу на земли и на даха...