b>, тоб Вектори а і а Рівні. "p> Учням задаю запитання:
При якій умові Вектори Рівні? (Об'єднати Пряме ї Обернений Твердження). p> Учні відповідають?
"Вектори Рівні тоді и Тільки тоді, коли Рівні їхні відповідні координати "
ІІІ. тренувальні Праворуч.
1. Учні самостійно розв'язують вправо 6 і 7 (В§ 10), Розв'язки демонстр на кодоскопу. Учні звіряють и віправляють помилки. p> IV. Підсумок уроку (закріплення).
звертав уваг учням на зв'язок коордінатної ї геометрічної форми Завдання вектора, а такоже! застосування формули абсолютної розмірів
| a | =
показу на кодоскопу побудову вектора заданого координатами, вібіраючі при цьом его качан у різніх точках.
звертав уваг ще раз учням на ті, ЯКЩО вектор відкладеній від точки О (початок координат), то его координат та обов'язково співпадають Із координатами его кінця. На кодоскопу демонстр Завдання такого змісту:
1. Відкласті вектор b (-1, 3) від точки
а) (2, 3); б) (-1; 0), в) (0, 0).
В
2. Відкласті від качану координат векторів:
В
n (1, 4) a (-2; -5) k (2, 0) q (0; -3).
V. Завдання додому. п. 93; зап. 8,9. № 4; 5 * . <В
УРОК - 4. Тема уроку. розв'язування вправо. Самостійна РОБОТА
Мета уроку. Закріпіті знання про ВЕКТОР, Які задані своими координат у процесі розв'язування вправо.
Тип уроку. Урок творчого! застосування знань и Вдосконалення вмінь.
Знання, вміння, навички. Вміті застосовуваті теоретичні знання и вміння при розв'язуванні вправо и набуті навічок для їх, практичного! застосування.
наочні посібники и ТЗН. 1) Кодоскоп, 2) кодопозітіві; 3) магнітна дошка з набором векторів.
ХІД УРОКУ
І. Перевірка домашнього Завдання.
Пропоную учням звернути УВАГА на екран, на якому зображено алгоритм розв'язку вправо 6 і 7 (В§ 10). Домашнє Завдання перевіряю помощью кодопозітівів. Учні віправляють помилки. p> ІІ. Актуалізація опорних знань.
демонстр на екран умови задач, Які учні усно розв'язують.
1. Знайте координат та вектора KM, ЯКЩО M (3, 4), K (8, 6). p> 2. Чому дорівнює абсолютна величина вектора a (-4, 3)?
3. Дано точки A (5; -1), B (4, 3), C (1, 0), M (9, 4) та М (0; 4). Чі Рівні Вектори AB и CM? p> 4. Абсолютна величина вектора m (3; a) дорівнює 5. Знайте а. <В
[5 2 = 3 2 + A 2 a 2 = 25 - 9 = 16; | a | = 4; a 1 = -4, a 2 = 4]
ІІІ . Розв'язування задач.
Умови вправо могут буті запісані на кодоплівці або у вігляді табліці.
1. Вікорістовуючі Означення координат вектора, доведіть, что чотірікутнік з вершинами A (-2; 5), B (2, 3), C (8, 6) D (4, 8) - пара- лелограм.
2. Дано трикутник ABC: A (0; -1), B (3; 1), C (1; -2), AA 1 , BB 1 , CC 1 - Его медіані. Обчісліть координат та векторів AA 1 , BB 1 , CC 1 . br/>
[AA 1 (2; 1/2), BB 1 (-5/2; -5/2), CC 1 (1/2, 2)]. br/>
На екран демонстр алгоритм розв'язування Вправи 2.
1) Шукаємо координат та векторів AA, BB , CC
A 1, B 1 , C 1 :
A 1 A 1 2;;
B 1 B 1 ;
C 1 C 1 ; <В
2) Обчіслюємо за формулами координат та векторів AA 1 , BB 1 , CC 1 :
AA 1 = 2 - 0; = 2;;
BB 1 ==;
CC 1 ==;
3) Дано точки A (1, 2), B (2; 1), C (2, 3), D (3, 2) Знайдіть таку точку C (x; y), щоб Вектори CA и AB були рівнімі.
CA = AB; AB (1, 3);
1 - x = 1; x = 0,
-3 - y = 3, y = - 6.
IV. Самостійна робота.
В - 1
1. Дано точки A (2, 3), B (2; 1), C (2, 3), D (3, 2). p> Доведіть Рівність векторів AB и CD. (4 б)
2. * Абсолютна величина вектора a (8; m) дорівнює 10. Знайдіть m. (5б)
В - 2
1. Дано три точки A (2, 2) B (0; 1) C (1, 2). Знайдіть таку точку (x; y), щоб Вектори AB и СВ були рівнімі. (4б)
2. * Абсолютна величина b (n; 8) дорівнює 15. Знайдіть n . (5б)
розв'язок Самостійної роботи учні перевіряють через кодоскоп (сильнішім учням даю виконувати роботу на кодоплівці) Перевіряю роботу на кодоплівці. За цею годину Йде взаємоперевірка: учні звіряють ВІДПОВІДІ, могут посперечатіся, звертають до мене Зі спірнімі запитаня. После цього перевірка закінчується. На екран демонструється алгоритм розв'язку Завдання двох варіа...