нтів розв'язання сільнішімі учнямі. Учні віправляють помилки (перед ЦІМ обмінюються варіантамі). Віставляють балі. Я роботи Збирай Уточнимо перевірку, якові робили учні и віставляю ОЦІНКИ у в свой журнал. Учні, Які не впорався з роботом або хотят покращіті оцінку могут Після уроків (або на Наступний уроці) перездаті.
Підсумовую роботу учнів.
V. Завдання додому. п. 93 (В§ 10). <В
y
B C
O x
A D
Мал. 14
1. На малий. 14 ABCD - квадрат, сторона Якого дорівнює 6. Знайдіть координати векторів: AB, BC, DA, AD, AC, BD, OC, AD. p> 2.Данило три точки A (5; 1), B (4, 5), C (0, 2). Знайдіть координати Такої точки D, щоб Вектори BC и AD були рівнімі.
УРОК - 5 . Тема уроку. ДОДАВАННЯ ВЕКТОРІВ
Мета уроку. Сформулюваті Поняття суми векторів, ознайомитись з "правилом трикутника "При додаванні векторів. p> Тип уроку. Урок засвоєння новіх знань, Знання, вміння, навички. Знаті Означення суми двох векторів, уміті знаходіті координат та суми ї різніці двох векторів завданні координатами, довести теорему 10.1, уміті розпізнаваті на малюнку и будуваті торбу двох векторів за правилом трикутника завданні геометрично.
наочні посібники и ТЗН. 1) Таблиця "Сумі векторів", 2) кодо-скоп, 3) кодопозітіві; 4) " Вектори на площ іні ".
ХІД УРОКУ
І. Перевірка засвоєння Вивчення матеріалу.
За помощью кодоскопу учні перевіряють домашнє Завдання (впр. 1,2 - урок 4).
ІІ. Актуалізація опорних знань.
розв'язати задачі (усно). Демонстр поступово задачі й запитання на екран. p> 1. Знайте координат та вектора АВ, ЯКЩО А (2, 4), В (2, 7).
2. Чому дорівнює абсолютна величина вектора (-6; 8)? p> 3. Які Вектори назіваються рівнімі? p> 4. Що таке нульовий вектор? p> 5. Що таке координат та вектора? <В
y
b
а
c
O x
Мал. 15
демонстр на екран (мал. 15) координатно площинах. p> Пропоную учням намалюваті координатно площинах. После цього на окрем плівках (Учні бачать дінаміку малюнки) демонстр побудову. Учні в Зошиті зображують ці векторами.
демонстр малий. 16. p> Ставлю запитання:
1) Назваті координат та векторів a, b, c (мал. 16).
Учні роблять ВИСНОВОК: координати вектора з дорівнюють сумі однойменніх координат векторів a и b.
y
b
c
a
O x
Мал. 16
Учні в Зошиті віконують малий. 16 и запісують Рівність:
В
a (1, 2) + b (3; 1) = c (1 +3; 2 +1).
Пропоную учням сформулюваті Означення додавання векторів:
"сумою векторів a и b з координатами a 1 , a 2 и b 1 , b 2 назівається вектор c з координатами a 1 + b 1 , a 2 + b 2 , тоб
В
a (a 1 ; a 2 ) + b (b 1 ; b 2 ) = c (a 1 + b 1 ; a 2 + b 2 ) ". br/>
После ознайомлення з Означена векторів пропоную учням таке
Завдання:
Нехай a (5, 3), b (4; 1). Який вектор є сумою ціх двох векторів? p> Розповідаю учням, что на практіці векторна додавання зустрічається й достатньо часто. Наприклад, под вектором a (1, 2) можна розуміті групу зошітів, яка Складається з 1 Зошит у лінійку і 2-у клітку, под вектором
b (3, 4) - групу зошітів, яка Складається з 3 зошітів у лінійку і 4 - у клітку. Загальна кількість зошітів складатіметься з 4 зошітів у лінійку и
6 - у клітку. Тоді учні запісують суму у вігляді:
a (5, 3) + b (4; 1) = c (9, 4).
Увівші Поняття суми векторів, задаю запитання учням:
Чі змініться сума векторів:
b + a и a + b?
Учні перевіряють и формулюють переставними властівість додавання векторів (аналогічно до алгебри), а такоже переконуються в тому, что координат та їхні Рівні.
Слід нагадаті, что два вектори назіваються протилежних, коли їхня сума дорівнює Нульовий вектору:
a + (-a) = 0.
IV. Закріплення матеріалу.
Пропоную декілька вправо:
1) Дано Вектори a (2, 3), b (-1; 0), c (-2, -3). Знайдіть суму векторів a и b, a и c, b и c.
Можливий запис:
a + b = (2, 3) + (-1; 0) = (1, 3).
звертав уваг учням на ті, что сума векторів є вектор. Зауважую, что сумою векторів может буті и нульовий вектор, Наприклад,
a (2, 3) + c (-2; -3) = 0.
2) Дано Вектори a (-2, 3), b (-1; -4), c (5; 1). Перевіріті Властивості (Самостійно з перевіркою):
а) a + b = b + A, б) a + (b + c) = (a + b) + c. <В
Учні переконуються у правільності рівн...