нних вольових і моральних якостей особистості учнів. p> Аналізуючи урок з психологічного боку, можна відзначити, що вчителю вдалося залучити всіх учнів у процес засвоєння нового матеріалу. Не тільки в кінці, але і в ході самого уроку вчитель активно використовував похвалу і заохочував учнів з метою ще більше зацікавити їх викладеним матеріалом, що йому відмінно вдалося. Учні були зацікавлені в матеріалі уроку, були активні і працездатні на всіх етапах уроку.
Стиль поведінки вчителі не агресивний, спокійний, коректний, поведінку учнів - спокійне. Поведінка класу при відповіді товаришів, при поясненні вчителя також було доброзичливим. Спілкування між учасниками навчального процесу носить характер співробітництва в атмосфері доброзичливості. p> Оцінки, поставлені учителем, відповідали нормам оцінок. p> Результат заняття - на уроці були досягнуті майже всі поставлені цілі. p> Тема: Громадянське суспільство і держава
Мета уроку:
1) Сформувати уявлення в учнів про державу як основному політичному інституті і причини його виникнення;
2) З'ясувати структуру і ознаки громадянського суспільства.
Учні повинні ЗНАТИ:
1) Держава здійснює владу в країні;
2) Для управління країною державна влада приймає рішення, обов'язкові для всіх громадян.
Розуміти що таке:
1) Держава, 2) Ознаки держави; 3) Принципи правової держави; 4) Цивільне суспільство.
Вміти:
1) Характеризувати основні поняття, 2) Пояснити, чому важливо знати, в чиїх руках знаходиться влада в державі; 3) Доводити свою точку зору.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу з елементами бесіди.
Обладнання: презентація, схеми.
Хід уроку.
I. Вивчення нового матеріалу. p> План.
1) Держава як основний політичний інститут.
2) Громадянське суспільство
Словник (записати в зошит): держава, правова держава, соціальна держава, громадянське суспільство.
Хід уроку.
1) Держава - це політична спільність, що має певну структуру, організацію політичної влади та управління соціальними процесами на певній території.
Завдання: згадати, які існують точки зору з питання виникнення держави (д/з параграф 31). Відповіді учнів. p> Потім на основі наявних (За д/з) в учнів знань визначаються функції і ознаки держави, типи держав.
2) Громадянське суспільство - це формується і розвивається в демократичних країнах людська спільність, представлена ​​мережею добровільно утворених недержавних структур у всіх сферах суспільства і сукупністю недержавних відносин (Економічних, релігійних, духовних та ін)
Далі дані основні поняття суспільства:
1. Структура громадянського суспільства:
2. Ознаки громадянського суспільства:
3. Причини виникнення громадянського суспільства
4. Умови виникнення і розвитку громадянського суспільства:
II. Закріплення (з презентації)
Д/З - параграф 32, повторити параграф 31, словник.
Питання для самоперевірки (Стор. 205 підручника) і завдання. p> Аналіз уроку.
Заняття проведено в просторому кабінеті, що відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам. Готовність приміщення до уроку відповідала - чергові привели в порядок дошку, є крейда, чистота в кабінеті і т.п.). p> Готовність учнів до уроку хороша - наявність в учнів зошитів, підручників, інструментів і т.п. p> Навчальна атмосфера в класі здатна переключити учнів на предмет. Загальну атмосферу заняття можна назвати оптимістичною, активної, діловий, доброзичливою.
Форма роботи в групах з аудіо, фото та відеоматеріалами дозволяє розвивати спостережливість, розширювати кругозір.
Учитель визначає основні питання для обговорення на семінарі і розробляє план його проведення. Надалі вчитель є тільки консультантом для груп та організатором творчої взаємодії на уроці. p> Клас добре розуміє мети виконуваних навчальних дій, учні досить часто є ініціаторами спілкування з учителем, з товаришами по навчанню, спонтанно задають питання, вносять пропозиції про вибір навчальних дій, пропонують свої рішення, висловлюють свої думки.
Учні були зацікавлені в матеріалі уроку, були активні і працездатні на всіх етапах уроку. Поведінка класу при відповіді товаришів, при поясненні вчителя також було доброзичливим. p> В цілому на уроці мав місце сприятливий психологічний клімат. p> Результат заняття - урок досяг поставлених цілей, становить цілісну систему з повним набором елементів, учні засвоїли матеріал, оволоділи правовою термінологією, самостійно міркують на тему уроку.
Тема: Виборче право
Цілі уроку:
- освітня: сформувати уявлення учнів про виборче право, видах виборчих систем, порівняти виборчі системи в країнах Західної Європи та РФ. p> - розвиваюча: удосконалювати навички та вміння учнів аналізувати інформацію. Працювати в команді, виступати публічно і створювати власні презентації в прог...