рамі Power Point.
- виховна: продовжити роботу з виховання моральної і правової культури і виховання політично активного громадянина.
Тип уроку: комбінований з використанням групових форм роботи, ІКТ та ТСО. p> Основні поняття: виборча система, абсентеїзм, принципи права
План:
1.Проявленіе соціальної активності.
2.Норма і принципи виборчого права.
Хід уроку:
Д/з: записи в зошитах.
Вивчення нового матеріалу
Організація учнів до заняттю.
Актуалізація знань учнів
Вступне слово вчителя. Учитель слухає відповіді на своє питання: Що таке вибори? p> Потім запрошує здійснити екскурс в історію виборчого права.
Далі вчитель пояснював новий матеріал, а учні по ходу уроку конспектували.
Учні познайомилися з відеорядом, який підготував вчитель. Після перегляду учні повинні визначити основні принципи виборчого права.
Робота в групах. Учні визначають принципи виборчого права. p> З самостійно підготовленої презентацією В«Принципи виборчого праваВ» виступає учениця. Її завдання донести до учнів 8 основних принципів. Далі його обговорення.
Робота зі словником. Для тих, хто не ходять на вибори є спеціальний термін-абсентеїзм. p> 1.Заданіе: Читати всі визначення, записати в зошит. Працюючи в групах, доповнити причини даного явища.
2.Заданіе: Пояснити визначення В«виборча системаВ». Дати відповідь на питання: Яка з систем найдемократичніша?
Виступ учня з власної презентацією В«Система виборчого праваВ».
3. Закріплення отриманих знань. Групам лунають завдання на закріплення принципів виборчого права. Визначити, який принцип виборчого права порушений у запропонованих випадках.
Контроль засвоєння нового матеріалу. Рішення контрольних питань. p> Рефлексія. Оцінка діяльності учнів на уроці вчителем. p> Завдання додому.
Аналіз уроку. p> Урок проходив у підготовленому приміщенні: санітарний стан хороший, обладнання та необхідний наочний матеріал для уроку був присутній. p> Структура уроку відповідає його цілям і типом: включає наступні етапи уроку: організаційний момент, підготовка до основного етапу, засвоєння нових знань і способів дій, первинна перевірка розуміння, підведення підсумків уроку, рефлексія, інформація про домашнє завдання та інструктаж по його виконанню. p> Розподіл часу на окремі види робіт використовується раціонально й ефективно, слухання навчальної інформації чергувалося з виконанням практичних робіт. p> На етапі підготовки до основного етапу уроку була забезпечена мотивація і прийняття учнями мети навчально-пізнавальної діяльності, актуалізація опорних знань і умінь. Завдання виконано повністю. p> Методи, відібрані вчителем, оптимально підібрані під зміст дидактичної задачі. Вирішення цієї дидактичної задачі забезпечило перехід до наступного, головному етапу - позитивно продуктивна частина уроку. На етапі було забезпечено сприйняття, осмислення знань і способів дій репродуктивного та конструктивної рівня, частково були використані завдання творчого рівня. Всі аспекти мети уроку знайшли відображення в організації діяльності учнів і в її змісті. Враховуючи можливості класу і особливості досліджуваного матеріалу, вчитель оптимально вибрав методи, спонукання до пошуку альтернативних рішень.
Доступне пояснення вчителя, наявність опор пізнавальної діяльності учнів, сформованість вміння у школярів швидко переключатися з одного виду діяльності на інший вид (учні слухають пояснення вчителя і одночасно ведуть записи в зошитах, швидко і точно відповідають на запитання вчителя) дозволили активізувати навчальну діяльність учнів у процесі всього уроку.
Первинний контроль, перевірка розуміння показали, що матеріал засвоєний. Чергування словесних, практичних методів, форм організації пізнавальної діяльності сприяли попередженню у процесі уроку перевантаження учнів.
Урок досяг поставлених цілей, учні засвоїли запропонований матеріал, оволоділи правовою термінологією, самостійно міркують на тему уроку.
Тема: Я і політика
Цілі уроку:
п вмочить учням усвідомити своє ставлення до політичної сфери життя суспільства; сприяти формуванню почуття особистої відповідальності за свою громадянську позицію і свій політичний вибір;
дати учням первинне уявлення про необхідність участі у політичному житті суспільства;
обговорити різні варіанти ставлення до політичного життя суспільства та їх наслідки.
Питання, що розглядаються на уроці:
1. Що таке політика?
2. Яка роль політики в житті окремої людини?
3. Як може один людина вплинути на політичне життя суспільства?
Основні поняття : політика, політична активність громадянська позиція, референдум, права виборця.
Хід уроку :
Схожі реферати:
Реферат на тему: План-конспект уроку гімнастики для учнів 4 класу Реферат на тему: Підготовка вчителя молодших класів до організації та проведення уроку Реферат на тему: Вплив вікових особливостей учнів на побудову урокуРеферат на тему: Дидактична гра, як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школя ...Реферат на тему: Комбінований урок - як тип уроку з основ ЕКОНОМІКИ
|
Український реферат переглянуто разів: | Коментарів до українського реферату: 0
|
|
|