Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Психокорекція шкільної тривожності

Реферат Психокорекція шкільної тривожності





обличчя, шиї, рук, живота і т. д. За цим, при роботі з тривожним дитиною особливо ефективними є вправи на релаксацію м'язів (одне з напрямів роботи з тривожними дітьми).

2. Реалізація плану програми з дітьми:

Зміст програми:

I етап: - орієнтовний (2 заняття)

Заняття 1.

Мета: створення позитивного емоційного фону, згуртування групи, вироблення правил поведінки на заняттях.

1. "Здрастуйте, я радий познайомитися ".

Хід вправи. Протягом 3 хвилин кожен учень вибирає собі ім'я, на картці - візитці пише фломастером і закріплює на самому видному місці. Потім протягом 10 хвилин кожен по колу повинен сказати фразу: "Здрастуйте, я радий з вами познайомитися!". Далі потрібно сказати своє ім'я і кілька слів про себе. Під час знайомства необхідно підкреслити свою індивідуальність, щоб про вас запам'ятали. Рекомендації провідному: щоб у групі не було два однакових імені, під час знайомства кожен може говорити з місця, обговорення ведеться по колу. Психологічний коментар. Ця вправа тренінгу повинне настроїти учасників на серйозне ставлення до справи. Навіть найпростіше знайомство дає багато інформації про людину, необхідно вчитися запам'ятовувати інформацію про людині, прояв уваги не тільки до зовнішнього вигляду, але й уловлюючи зміст його слів.

2. Вироблення правил поведінки на заняттях.

Хід заняття: Ведучий пропонує правила поведінки на заняттях, особливо підкреслюючи, що ці правила в рівній мірі відносяться і до нього, і до учасникам:

1. Довірчий стиль спілкування. Для того, наша група працювала з найбільшою віддачею, щоб ми з вами більше довіряли один одному, потрібно звертатися на "ти".

2. Чи не існують правильних або неправильних відповідей.

Правильна відповідь - той, який насправді виражає твою думку.

3. Анонімність розповідаються ситуацій, випадків з життя. Не можна перетворювати заняття в класну годину з розбору поведінки будь-кого.

4. Щирість у спілкуванні. Під час роботи в групі ми говоримо тільки те, що вшановуємо з приводу що відбувається, тобто тільки правду. Якщо немає бажання говорити щиро і відверто, то ми мовчимо. Краще промовчати, ніж говорити не те, що ти думаєш. p> 5. Не можна давати оцінку виступу іншого учасника, якщо він сам тебе про це не просить. При обговорення того, що відбувається в групі ми оцінюємо не учасника, а тільки їх дію і поведінку. Ми не використовуємо вислів "Ти мені не подобаєшся", а замінюємо на "Ти зробив поганий вчинок", "Мені не подобається твоя манера".

6. Не можна поза занять обговорювати те, що ми дізналися один про одного на заняттях, і те, як різні хлопці поводяться на них. Все, що відбувається на заняттях, повинне залишитися нашої спільної таємницею.

7. Повага говорить. Коли хто-небудь з учасників висловлюється, не можна перебивати його, звертаючись до кому з учасників потрібно дивитися на неї.

8. Активну участь в що відбувається, це норма поведінки, відповідно до якої в будь-яку хвилини ми реально включення в роботу групу. ми активно дивимося, відчуваємо, слухаємо себе, партнера і групу в цілому. ми не замикаємося в собі щось неприємне. Ми не думаємо тільки про себе, отримавши багато позитивних емоцій. Ми весь час у групі, уважні до інших.

9. Постійний склад групи. Ніхто не повинен спізнюватися на заняття. Рекомендації провідному детально пояснити учасникам ці правила, відповісти на запитання. Потім обговорити Пропозиції від учасників. Дається можливість висловлюватися всім учасникам. p> Ритуал прийняття правил. Ведучий "Урочисто обіцяє" слідувати цим правилам і пропонує учасникам зробити теж саме. Пропонується придумати ритуал початку й закінчення заняття, нагадуючи учасникам про їхню обіцянку.

3. Гра «³три дують на ... "

Хід гри: Зі словами «³три дують на ..." ведучий починає гру. Щоб учасники гри побільше довідалися друг про друга, питання можуть бути наступними: «³тер дме на того, у кого світле волосся" - всі світловолосі збираються в одну купку.

"Вітер дме на того, у кого ... є сестра", "Хто любить тварин", "хто багато плаче", "у кого є друзі" і т.д.

Ведучого необхідно міняти, даючи можливість розпитати учасників кожному.

4. Гра "Хоровод"

Хід гри: Запропонувати дітям стати в коло, взяти один одного за руки і дивитися один одному в очі, посміхаються.

Заняття 2.

Мета: розвиток здібності злагоджено працювати в групі, згуртування групи.

1. Гра "Друкарська машинка"

Хід гри: В«Давайте перевіримо, чи можемо ми злагоджено працювати в групі. Спробуємо відтворити процес друкування на машинці уривок від добре відомої вам пісні або вірші. Наприклад, "У лісі народилася ялинка ". Кожен по черзі виробляє по одній букві слова ("В - л - е - з - у ... "). У кінці слова - усі встають, на розділовий знак - тупотять ногою, наприкінці рядка - ляскають у ...


Назад | сторінка 6 з 10 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Методика проведення заняття з логопедичної ритміки у підготовчій до школи г ...
  • Реферат на тему: Заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі за темою "Перелітні пт ...
  • Реферат на тему: Малі групи. Взаємодія в групі. Особистість в групі
  • Реферат на тему: Людина в малій групі. Норми поведінки. Приватне життя
  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...