рсена)
Цілі:
В· Продовжувати формувати моральні почуття у дітей за допомогою посильних трудових дій (працьовитість, чуйність при спільній праці, бажання прийти на допомогу тому, хто її потребує, згода у праці та дружбу),
В· Формувати моральне якість - доводити почату справу до кінця, викликати бажання з радістю трудитися для спільної мети,
В· Допомогти дітям у процесі праці краще запам'ятати прізвище письменника, для якого вирощуються квіти, і казку, в якій квіти ніби супроводжують героїв,
В· Вчити дітей визначати, коли рослинам тісний горщик,
В· Знайомити з агротехнікою пересадки і догляду,
В· Виховувати інтерес до рослин і бажання вирощувати їх.
Матеріали до заняття: рослини для пересадки в горщиках, великі чисті горщики, миски під горщики, земля, пісок, лопатка, розрихлювач, секатор, совки, палички, лійки, ганчірки, пластмасові відерця. На столі вихователя продовжують лежати книги Андерсена і яскраві ілюстрації. Книжка В«Снігова королеваВ», на обкладинці якої зображені квітучі троянди, поставлена ​​вихователем на огляд дітям. p align="justify"> Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь пропонує старшим дошкільнятам згадати - яка у них важлива і добра мета майбутньої роботи. p align="justify"> Діти: Ми пересадимо квіти, яким давно тісно в невеликих горщиках. І будемо за ними доглядати. Ми виростимо їх, щоб вони стали великі та гарні, як на обкладинці книги В«Снігова королеваВ». p align="justify"> Діти: Це будуть квіти до Дня народження казкаря Андерсена.
II. Основна частина. p align="justify">. Педагог розмовляє з дітьми з приводу приготовлених і стоять поруч квітів у горщиках: Як називаються рослини? Що ми з ними збираємося зробити? Чому видно коріння? (Діти перераховують: назва - троянди; ми пересадимо їх у великі горщики, звільнивши від колишніх горщиків, а коріння стирчать із землі, тому, що ці горщики вже малі рослинам). p align="justify"> Далі педагог нагадує дітям, що працювати над дружно, сумлінно, виконувати всі вимоги, а також повідомляє дітям, що в колективній праці важлива робота кожного.
. Вихователь переходить до практичних дій і просить одних дітей піднести чисті великі пластмасові горщики, лопатку, секатор. Інших дітей просить піднести і приготувати землю (змішати грунт з піском). p align="justify"> Сережа допоможи Галі змішати землю з піском (звертається педагог до хлопчика).
Вихователь пояснює всім дітям, що земля повинна бути пухкої, м'якою, вологою, тоді в ній добре ростимуть коріння, і ще потрібно покласти на дн...