ель: - Ви все правильно підмітили. Зате скільки нам потрібно буде працювати і, причому, дружно, щоб наші троянди стали схожі на троянди з цієї книжки?! Як ви думаєте, хлопці, що ще нам треба буде робити часто? p align="justify"> Діти: - Юшка живать за квітами.
Вихователь: - А що саме нам треба буде робити? Подумайте, які дії ми повинні будемо виконувати? p align="justify"> Діти: - Поливати.
Вихователь: - Не тільки поливати - треба буде подрихлять землю, спостерігати за ростом листя і гілок, іноді обрізаючи темніють і сохнуть листя і гілочки. Поливати треба помірно, через кілька днів. Іноді треба буде удобрювати рослини або обприскувати. p align="justify"> А зараз, давайте, приберемо за собою, хоча ми дуже акуратно впоралися з роботою і зовсім трошки розлили воду і розсипали землю.
Діти: ганчірочки стирають з лінолеуму невелику кількість води і землі.
III. Підсумок заняття. p align="justify"> Робота закінчена, і вихователь дає оцінку діяльності дітей.
Вихователь: - Тільки зараз ми з вами дружно попрацювали: провели пересадку троянд. Всі ви разрумянілісь і стали веселі від дружних спільних дій, важливості нашої спільної справи. Праця, взагалі, справа корисна. Як говорить нам народна приказка: без праці не витягнеш і рибку зі ставка. І тепер я пропоную: з першого дня вчитися спостерігати за рослинами - це допоможе їх зростанню. До весни, коли у Андерсена буде День рожденья, троянди повинні пахнути. p align="justify"> Діти: - Ми всі разом будемо допомагати, квітам вирости. Будемо спостерігати, поливати, розпушувати й удобрювати троянди, і ніяка В«Снігова королеваВ» трояндам не страшна з нами. p align="justify"> Заняття № 4
(для дітей 6 років)
В«Перетворення гидкого каченятиВ»
(за мотивами казки Г.Х Андерсена В«Гидке каченяВ»)
Цілі:
формувати моральні почуття (скромність, доброту, вміння не пишатися зайво своїми достоїнствами, вміння виявляти чуйність, чуйність) за допомогою розкриття дітям сенсу казки,
формувати вміння виявляти особисте ставлення до персонажів казки та їх вчинків,
вчити уважно слухати казки та оповідання,
збагачувати активний і пасивний словник дітей,
в бесіді повторювати слова і фрази з тексту, удосконалюючи, таким чином, навички переказу.
Матеріали до заняття: книга з казкою Андерсена В«Гидке каченяВ», атрибутика (ляльки та іграшки), картинки і барвисті ілюстрації, фотографії.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь зацікавлює дітей за допомогою життєвої ситуації - Хлопці, у мене є знайомий хлопчик - старший за вас. Коли він був маленьким, то був слабким і всього боявся. Хлопч...