: Влас Г. 8років, Настя А. 8 років, Семен К. 8 років,
Логопедическое висновок: ФФНР, псевдобульбарная дизартрія, артикуляторно-акустична дисграфія;
Тема: «Гномик в гостях у літери Ш».
Цілі:
корекційно-освітні:
закріплювати уявлення про правильної артикуляції звука [Ш];
знайомство з буквою, що позначає звук [Ш];
корекційно-розвиваючі:
розвивати рухливість артикуляційного апарату;
формувати навик фонематичного слуху на звук [Ш];
формувати фонетичний аналіз:
· Вчити виділяти звук [Ш] у слові;
· Підбирати слова з цим звуком.
автоматизувати звук [Ш] в чистому вигляді,
· в складах типу ША-ШО-ШУ-ши, АШ-ОШ-УШ-ИШ;
· в словах з даними складами;
· в пропозиціях з відпрацьованими словами;
· в зв'язного мовлення.
корекційно-виховні:
виховувати інтерес до логопедичних занять;
виховувати критичне ставлення до дефектів мовлення;
виховувати самоконтроль;
виховувати вміння працювати в малих групах.
Обладнання: дзеркала, профілі артикуляційного укладу (для школярів), схеми артикуляційного укладу, складові доріжки (картинки-змія, малюнки, що нагадують зовнішній вигляд літери, іграшки-гном), букви, матеріал для графічного аналізу.
Література:
. «Логопедичні ігри». Ігрові заняття з дітьми. А.І. Дербіна, Л.Є. Киласова.
. «Корекція звуковимови у молодших школярів». Дидактичні матеріали. Л.Є. Киласова.
3. «Звуки, букви і слова.» І.С. Лопухіна.
4. «Звуки на всі руки». П'ятдесят логопедичних ігор. Л.Я. Гадасіна, О.Г. Івановська.
Хід заняття:
№ / пЕтапи занятияСодержание1.Организационный момент-Здрастуйте хлопці, як ваш настрій? Сьогодні до нас на заняття збирається якийсь гість. Але хто це, ви дізнаєтеся трохи позже2.Развітіе загальної моторікіУпражненіе на розвиток загальної моторики І.П.- 1-2 полуприседа на двох ногах з поворотами тулуба вправо, коло руками дугами вниз вправо; 3-4 - те ж в інший бік; 5-8 повторити 1-4 - повторити пружинисті руху на правій нозі з підніманням зігнутою лівою, рухи рук як за рахунку 1-2.3.Формірованіе дрібної моторики пальців рук «Квітка». Подушечки пальців обох рук зімкнути. Долоньки трохи округлити. Виходить «бутон». Нижні частини долонь притиснути один до одного, а пальці широко розсунути по колу і трохи прогнути. Виходить великий, розкритий «квітка». Коли красиві квіти. Розпускають пелюстки. Вітер трохи дихає. Пелюстки колише. Всі красиві квіти. Закривають до ночі пелюстки. Тихо засинають. Баю, баю, баю.4.Развітіе мімічної моторікіУпражненія для розвитку мімічної моторики На рахунок 1 - витягнути губи вперед («трубочкою») 2 - повернути губи у вихідне положення 3 - розтягнути губи «в посмішку» 4 - повернути губи у вихідне положення. На рахунок 1 - одночасно розтягнути губи «в посмішку» і підняти брови вгору. На рахунок 2 - ...