/p>
У розроблених уроках, рівняння показували не тільки числові характеристики того чи іншого предмета, а й сприяли підвищенню інтересу до вивчення математики, показували її практичне застосування і зв'язок з іншими науками (біологією, географією).
Висновок
У цій роботі ми розглянули методику викладання теми Рівняння У початковій школі.
Рівняння - це найпростіша і найпоширеніша форма математичної задачі. Візьмемо два числових вирази і поставимо між ними знак рівності. Ми отримаємо числове рівність. Воно буде вірним або невірним залежно від того, дорівнюють або не рівні значення взятих числових виразів.
Вирішити рівняння - це значить знайти всі його корені або переконатися, що коренів немає.
Способи вирішення рівнянь: спосіб, заснований на підборі значень змінної, спосіб, заснований на знанні складу чисел, способи засновані на залежностях між компонентами і результатами дій, графічний спосіб, способи, засновані на різницевому і кратному відношенні чисел.
Велику труднощі для молодшого шкільного віку представляє вміння розв'язувати рівняння. Вивчення рівнянь в початковій школі носить пропедевтичний характер. Тому дуже важливо підготувати дітей у початковій школі до глибшого вивчення рівнянь в старших класах. У початковій школі в процесі роботи над рівнянням закріплюються правила про взаємозв'язок частини і цілого, сторін прямокутника з його площею, формуються обчислювальні навички і розуміння зв'язку між компонентами дій, закріплюється порядок дій і формується вміння розв'язувати текстові задачі, йде робота над розвитком правильної математичної мови. На уроках закріплення рівняння дозволяють урізноманітнити види завдань.
Це свідчить про те, що застосування зв'язки математики з іншими науками (історією, географією, суспільствознавством та ін.) підвищує пізнавальну активність учнів на уроках математики і сприяє хорошому засвоєнню навчального матеріалу.
У розроблених нами уроках проглядається різні види рівнянь, їх практичне застосування.
Список використаних джерел
1.Башмаков М.І. Рівняння і нерівності. М., 2006.
.Гончарова М.А. та ін. Вчися міркувати: розвиток математичних уявлень у дітей. М .: Антал, 1999.
.Івашова О.А. Помилки в порядку виконання дій і шляхи їх пре-дупреждения//Початкова школа. 1998. - №4.
.Істоміна Н.Б., Шмирьова Г.В. Методика роботи над рівняннями//Початкова школа. 2003. - №3.
.Істоміна Н. Б. Активізація учнів на уроках математики в початкових класах: Посібник для вчителя М .: Просвещение, 2005. - 64 с., іл.
.Істоміна Н.Б. Методика навчання математики в початкових класах: Учеб. посібник для студ. середовищ. і вищ. пед. навч. закладів. 3-е изд., Стереотип. М .: Видавничий центр Академія, 2000. 288 c.
7. Матеріали сайта8. Популярна енциклопедія для дітей. Все про все. Т.6.- М .: «Ключ -« С », 1995. С.26.
. Стойлова Л.П. Математика: Навчальний посібник. М .: Академія, 1997.
. Чабатареўская Т.М., Дрозд У.Л., Столяр А.А. Математика. 3 клас. У 2-х частинах.- Народна асвета, 2007.
11. Чеботаревская Т.М., Дрозд В.Л. Математика. 4 клас. У 2-х частинах.- Народна асвета, 2008.
. Канашевич Т.Н. Подорож в країну цікавої математики. Робочий зошит. III клас. Посібник для учнів.- Аверсев, 2011, 2012.
. Канашевич Т.Н. Подорож в країну цікавої математики. Робочий зошит. IV клас. Посібник для учнів.- Аверсев, 2011, 2012.
. Канашевич Т.Н. Подорож в країну цікавої математики. III-IV класи. Посібник для вчителя.- Аверсев, +2010, 2012;
. Методика роботи над рівняннями в початковій школі. О. А. Коростельова//Початкова школа, №6 2008
Додаток 1
Тема уроку: «Рішення рівнянь»
Цілі: відпрацювання навичок складання і рішення простих рівнянь; перетворення простих рівнянь в складні; рішення складних рівнянь; рішення складових завдань шляхом складання складного рівняння. Розвиток уваги, пам'яті, математичної мови, мислення. Виховання патріотизму і почуття гордості за історичне минуле Росії.
Хід уроку .. Організаційний момент.
Сьогоднішній наш урок математики присвячений вирішенню рівнянь. Рішення рівняння - це завжди знаходження невідомого. А сьогодні на цю проблему ми подивимося не тільки з точки зору математики, але і з точки зору географії. І тому на сьогоднішньому уроці ми не тільки будемо знаходити невідомі коріння рівнянь, але і будемо подумки проходить по дорогах географічних відкриттів.
Девіз нашого уроку: Дерзати, шукати, знайти і не здаватися!