гідність, тривожність, індивідуалізм, а також вік. p align="justify"> Також слід відзначити велику роль специфічних (комунікативних) чинників у виникненні та фазі утримання ігровий онлайн-адикції. Це також свідчить про унікальність ігровий онлайн-адикції і ставить питання про розробку методик профілактики та корекції такого роду адиктивної поведінки, заснованих на більш глибокому розумінні ролі специфічних (комунікативних) чинників. p align="justify">
4. Програма соціально-психологічного тренінгу комунікативних навичок Мета: розвиток комунікативних умінь, соціальної перцепції, відпрацювання соціальної поведінки.
Контингент: учні старшого юнацького віку і ранньої зрілості.
Кількість учасників: 8 людей.
Обсяг годин: 32,5 години.
Тривалість заняття: 130 хвилин.
Періодичність: 2 заняття на тиждень.
4.1 Я в спілкуванні. Стилі спілкування
Мета: актуалізація правил групової роботи і базових понять: міжособистісна взаємодія, міжособистісні відносини, спілкування, стилі спілкування. p align="justify"> Хід заняття
Вступне слово тренера: В«Сьогодні наша група починає цикл тренінгових занять. Соціально-психологічний тренінг спілкування, який ми починаємо сьогодні, має свою специфіку. Вона полягає в тому, що наша спільна робота буде спрямована переважно на ті якості вашої особистості і грані вашої психічного життя, які безпосередньо пов'язані з таким складним і багатоплановим видом діяльності, як спілкування. Вивчення умов і факторів ефективного спілкування, рольових позицій і особистісних особливостей партнерів по спілкуванню, усвідомлення себе в процесі спілкування з іншими людьми, вдосконалення своїх соціально-перцептивних здібностей, апробування різних способів і засобів спілкування - ось ті основні питання, відповіді на які ми постараємося отримати в ході нашої роботи. На закінчення хочу додати, що найголовнішим елементом, основним механізмом вдосконалення сфери спілкування для кожного з вас є сама група, і та безпечна, довірча і робоча атмосфера, яка створюється вашими спільними зусиллями. p align="justify"> Вправа Ехо
Мета: знайомство, встановлення контакту. p align="justify"> Інструкція: кожен по колу називає своє ім'я, супроводжуючи його жестом або рухом всього тіла, а група, як відлуння, повторює це все за ним.
Питання для обговорення:
. Які відчуття у вас викликало відлуння вашого імені?
Вправа "Інтерв'ю"
Мета вправи: знайомство учасників один з одним, розвиток уміння слухати партнера і вдосконалювати комунікативні навички, скорочення комунікативної дистанції між учасниками тренінгу. p a...