Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Особливості проведення уроків з "Анатомії і фізіології людини"

Реферат Особливості проведення уроків з "Анатомії і фізіології людини"





цей період потрібні фізичні навантаження, але в межах можливостей кожної дитини.

IV. Лабораторна робота:

"Прийоми зупинки кровотечі".

Мета роботи: навчитися практично надавати першу допомога при кровотечах.

Обладнання: перев'язувальні матеріали, джгут, шматок тканини, олівець, блокнот для запису, йод, вата, ножиці, вазелін або крем (Імітатор стрептоцидовою мазі). p> Хід роботи:

Вступне слово вчителя:

По кровоносних судинах людини циркулює близько 5 л. крові. При зменшенні кількості крові падає кров'яний тиск, порушується постачання киснем головного мозку, серця та інших органів. Втрата близько 2-2.5 л. крові при кровотечах смертельна для людини.

Кровотеча буває внутрішнім і зовнішнім. Внутрішнє кровотеча дуже небезпечно, тому що кров може виливатися в плевральну або в черевну порожнину, а також у порожнину черепа. Але точний діагноз може поставити тільки лікар. При внутрішній кровотечі постраждалий блідне, покривається потім, дихання частішає, пульс стає частим і слабким. При появі таких ознак хворого треба укласти або надати йому підлозі сидяче положення, а до передбачуваної області кровотечі (груди, живіт, голова) докласти міхур з льодом або пляшку з холодною водою.

При зовнішньому кровотечі надають першу допомогу в Залежно від виду пошкоджених судин. Кровотеча може бути артеріальним, венозним, капілярним.

Капілярна кровотеча:

1. Обробіть краю умовної рани йодом. p> 2. Відріжте квадратний шматок бинта і складіть його вчетверо. Нанесіть на складений бинт мазь і прикладіть до рани, зверху покладіть вату і зробіть пов'язку.

Артеріальний кровотеча:

1. Читайте по таблиці "Типові місця для притиснення артерій до кісток з метою зупинки кровотечі "з точками, де треба притискати артерію при кровотечі, та знайдіть їх на собі.

2. Визначте місце положення джгута при умовному пораненні.

3. Покладіть під джгут шматок тканини, зробіть джгутом 2-3 обороту, поки не перестане промацуватися пульсація.

Увага! Джгут відразу ж звільніть! p> 4. Вкладіть записку з позначенням часу накладення джгута.

Правила накладення джгута: джгут накладають на 1.5-2 ч. в теплу пору року, на 1 ч. - у холодну. Під джгут кладуть записку з позначенням дати і часу накладення джгута.

Венозна кровотеча:

1. Визначте умовне місце пошкодження (на кінцівки). Підніміть кінцівку вгору, щоб виключити великий приплив крові до місця пошкодження.

2. При появі венозного кровотечі накладіть давить.

3. При пошкодженні великої венозного судини накладіть джгут.

Увага! При артеріальному або венозній кровотечах після надання першої допомоги потерпілий повинен бути обов'язково доставлений в лікарню або поліклініку.

V. Завдання додому: з курсу 6 класу повторити матеріал про процесі дихання (с.66-71), з курсу 8 класу повторити матеріал про клітинному будові організмів (с.18, 76), внутрішньому середовищі організму і транспорті речовин (с.28-29, 117, 126).


Конспект уроку: 23.02.2007 р.


У навчальному плані урок №: 44

1. Тема уроку: Харчові продукти і поживні речовини. p> 2. Цілі заняття

навчальні - визначити поняття "травлення", "живильні речовини "," харчові продукти "; розглянути функції травної системи, роль поживних веществ;

розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати з текстом, малюнками і схемами підручника; логічно мислити (абстрагувати, аналізувати, порівнювати, виділяти головне, узагальнювати і робити висновки) і оформляти результати операцій в усній і письмовій формі; слухати і робити короткі записи у зошити;

виховні - виховання таких якостей особистості як, вміння працювати в колективі, комунікабельність, ініціативність, вміння відстоювати свою точку зору.

3. ТСО і засоби наочності: таблиця "Схема будови органів травлення ".

4. Використана література:

1. Сапин, М.Р. Анатомія і фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст]/М.Р. Сапин, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с. p> 2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст]/Н.І. Сонін, М.Р. Сапин. - М: Дрофа, 2001. - 216 с. p> 5. Тип уроку: комбінований урок. p> 6. План проведення занятия:


№ і назву етапу

Час

1. Організаційний момент. /Td>

3 хв.

2. Перевірка знань. /Td>

10 хв.

3. Актуалізація знань, необхідних для засвоєння нового матеріалу.

10 хв.

4. Вивчення нового матеріалу. /Td>

20 хв.

5. Завдання додому. /Td>


Назад | сторінка 8 з 13 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Кровотеча, кома, шок, асфіксія. Основні види зупинки кровотеч. Десмургія: ...
  • Реферат на тему: Перша долікарська допомога при носовій кровотечі
  • Реферат на тему: Методика проведення уроку з валеології "Функції органів травлення. Дл ...
  • Реферат на тему: Кровотечі при туберкульозі
  • Реферат на тему: Кровотечі під час вагітності