ункцій?;
. Для чого потрібні функції?;
. Які функції найбільш затребувані?;
Відповіді на питання учнів.
VI - Домашнє завдання (5 хв.): - Повторити принцип роботи логічних функцій. Скласти таблицю в якій обов'язково була б присутня одна з логічних функцій.
План уроку № 2.
Тема: Відносні і абсолютні адреси в MS Excel
Цілі уроку:
. Навчальна: познайомити учнів з поняттям адресу комірки, дати уявлення про абсолютну і відносної адресації;
. Виховна: розвивати в учнів технічне мислення, увагу, пам'ять, професійний інтерес.
. Розвиваюча: розвивати в учнів навички роботи з осередками таблиці;
Тип уроку: Отримання нових знань і навичок;
Оснащення: комп'ютерний клас, оснащений сучасною технікою і ліцензованим програмним забезпеченням. На комп'ютерах має бути встановлена ??операційна система Windows і пакет Microsoft Office, роздатковий матеріал.
Міжпредметні зв'язки: Зв'язок з предметом MS Word.
Структура уроку:
I Організаційний момент (5 хв.): Записати на дошці тему заняття, включити комп'ютери, перевірка готовності, перевірка присутніх, зауваження.
II Повторення пройденого (10 хв.): Повторення теми «Реалізація логічних функцій в Excel», перевірка домашнього завдання.
Метод: Усний фронтальний опитування. Питання:
. Види функцій?
. Для чого потрібні функції?
. Які функції найбільш затребувані?
III - Виклад нового матеріалу (20 хв.):
Метод: пояснювально-ілюстративний.
. Поняття адреси комірки.
. Поняття відносного адреси
. Поняття абсолютного адреси.
IV - Самостійна робота (40 хв.):
. Завантаження програми MS Excel
. Розділити групу учнів на пари.
. Пояснення правил гри «Морський бій» (картка додається).
Для того що б вам було зрозуміліше ми пограємо гру, яка напевно багатьом знайома з дитинства «Морський бій», для цього вам потрібно розбитися на пари.
У вас на столах картки, на яких представлені міні поля для гри, перше поле називається «Мої кораблі» відповідно в них ви будете за допомогою заливки кольором будувати кораблі, що складаються з 1,2,3,4 , 5 осередків. На полі «Противник», ви будете вказувати, які адреси комірок ви вже називали і які кораблі поранені або вбиті, з ходячи з цього, ви можете будувати свою стратегію.
Слідуючи інструкціям побудуйте ці поля, у програмі Excel. Хто ходить першим визначаєте самі.
- Закріплення нового матеріалу (10 хв.):
Метод: Письмовий опитування.
Відповіді на питання учнів.- Домашнє завдання (5 хв.): Повторення пройденого матеріалу за допомогою лекцій.
План уроку № 3.
Тема: Побудова графіків функцій по заданих параметрах
Цілі уроку:
. Навчальна: знайомство учнів з основними прийомами побудови графіків функцій у програмі Excel.
. Виховна: виховання вміння самостійно мислити, відповідальності за виконувану роботу, акуратності при виконанні роботи ..
. Розвиваюча: формування в учнів логічного і алгоритмічного мислення, розвиток пізнавального інтересу до предмета, розвиток вміння оперувати раніше отриманими знаннями.
Тип уроку: Комбінований
Оснащення: комп'ютерний клас, оснащений сучасною технікою і ліцензованим програмним забезпеченням. На комп'ютерах має бути встановлена ??операційна система Windows і пакет Microsoft Office.
Підручники: Інформатика. Базовий курс 2-е видання/Под ред. С.В. Симоновича.- СПб .: Питер, 2012. - 640с.: Ил.
Роздатковий матеріал: картки з індивідуальними завданнями на побудову графіків функцій.
Міжпредметні зв'язки: MS Word, Геометрія.
Структура уроку:
I Організаційний момент (5 хв.): Записати на дошці тему заняття, включити комп'ютери, перевірка готовності, перевірка присутніх, зауваження.
II Повторення пройденого (15 хв.):
Повторення теми «Відносні і абсолютні адреси в MS Excel», перевірка домашнього завдання.
Метод: Фронтальне опитування: