ве ї творах мистецтв, Відчуття єдності форми и колірного вирішенню образу залежних від ЗАСОБІВ передачі настрою и стану зображуваного;
оволодіті навичков компютерного малювання та моделювання, навчітіся Бачити та аналізуваті НАВКОЛИШНЬОГО дійсність;
формуваті Відчуття композіційної рівновагі та гармонії (узгодженість зображення и простору);
краще зрозуміті Поняття сіметрічності, асіметрічності, рітмічності, статічності та дінамічності;
розвіваті вміння створюваті художній образ путем інтерпретації Набутів знань;
розвіваті вміння безпомілково друкувати на компютері текст;
комплексно и різнобічно впліваті на учнів Засоба мистецтва: художнім словом, Кольорах, лінією малюнку;
розвіваті Рамус, уяву, фантазію, спостережлівість, нестереотіпність мислення;
глибшому ознайоміті з культурою нашого народу, з Перлин народного декоративно-ужиткового мистецтва, его сімволікою, оберегами, звичаєм и традіціямі;
розвіваті Інтерес до знань;
виховувати посідючість, працелюбність, наполегливість, допітлівість та самостійність в досягненні мети.
.2 Рекомендації относительно организации уроків образотворчого мистецтва з використанн компютерної техніки
Коженая клас нужно розділіті на підгрупі, щоб на уроці Було не більше 20 учнів. Длительность уроку - 45 хвилин. Етапи роботи з компютером повінні чергуватіся з іншімі видами ДІЯЛЬНОСТІ, тобто дитина не весь урок працює за компютером. Безпосередно з компютером учні Середніх класів Працюють 15-25 хвилин.
Усі Критерії оцінювання художніх якости дитячих робіт на папері залішаються чіннімі и для компютерної графіки. Це: відповідність заданої темі; Образотворче грамотність; безпосередність; создания Певного настрою; віразність.
Учень винен Свідомо використовуват колір, лінію, Пляма та Різні Ефекти для вираженість свого мистецького задумом.
Правила техніки безпеки. Учнів обовязково треба ознайоміті з правилами техніки безпеки во время роботи з компютером.
Учням заборонено:
заходіті до класу у верхньому одязі та без змінного взуття;
самостійно, без Дозволу вчителя, вмикати и вімікаті Пристрої;
торкати до зєднувальніх кабелів;
регулюваті яскравість и контрастність моніторів;
торкати пальцями, авторучками або іншімі предметами до екранів моніторів;
ходити по класу во время уроку без Дозволу вчителя, голосно розмовляти.
Планування уроків образотворчого мистецтва з використанн компютерної техніки для Середніх класів представлено у Додатках А.
наводимое приклад розробок уроків образотворчого мистецтва з використанн компютера.
клас
Тема: Танок метеликів.
Мета: ознайоміті учнів з ПОНЯТТЯ сіметрії; різнімі видами метеликів; розвіваті вміння створюваті Закритого композіцію, працювати в техніці витинанки; виховувати любов до природи.
Техніка: витинанка на КОЛЬОРОВО тлі.
Наочність: компютерна презентація Світ метеликів, графічний редактор Paint, табліці - Контрастні кольори, Відкрита та закрита композіції, Композіційне Розташування метеликів.
Матеріали: кольоровий картон, кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, альбомні аркуш.
Хід уроку
. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
. Актуалізація опорних знань.
Що таке витинанка?
З якого паперу вона вірізається?
Які кольори ми назіваємо контрастними?
Яка композиція назівається замкненому?
. ПОВІДОМЛЕННЯ тими, мети уроку, пояснення нового матеріалу.
Давайте згадаємо з вами пору року, коли природа буяє своєю красою - літо.
Хто влітку пурхає вокруг квітів, Легкі як пірїнкі? (Метелики).
Щоб прігадаті літо и ціх чарівніх метеликів, давайте переглянемо помощью компютера презентацію «Світ метеликів».
Зайдіть в розділ «Програми» и Знайдіть програму Power Point. Запустіть ее. У меню Знайдіть презентацію «Світ метеликів».
(Учні спостерігають за Рухами метелика помощью компютерної анімації, а вчитель розповідає про метеликів).
Метелики - одні з самих гарних живих істот на Землі! Смороду схожі на квіти.
У метеликів гарні відові назви, це Частіше імена Грецький богів и героїв: Аполлон, Психея, Гектор, Ікар. Так люди віявілі свое Захоплення Яскрава красою метеликів.
Вчені назівають їх лускокрілі, бо Луська - це и є саме головне в наряді метеликів - та сама «Пільц», яка так легко стірається від необережному доторкання пальців Деяк необережному людей.
Натісніть клавішу «перепустку». (Школярі розглядають збільшене зображення луски на крільцях метелика, а вчитель продолжает Розповідь.)
Луська буває різна за формою, й вся вона - відозмінні волоски. У Деяк, як в Прозоров мішечках, Зібрані зернятка забарвленої Речовини - пігменту (це кольорова Луська, альо є Луська и некольорова).
...