ПЛАН занятть № 4
Тема заняття:
письмовий робота (творча робота за запропонованою темою).
Мета заняття:
дидактичність
навчитись знаходіті и віправляті орфографічні помилки в своєму и чужому мовленні.
Виховна -
Віховуваті творчу особистість
Розвіваюча -
Розвіваті писемна мовлення, логічне й образне мислення, збагачуваті ї уточнюваті Словниковий запас студентов.
Вид заняття:
Практичне заняття
Форма проведення заняття:
Творча робота
Методичне забезпечення:
опорні тексти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997. p> Пазяк О.М., Українська мова й культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994.
Додаткова:
Збірник переказів.-К., 2010.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998. p> Орфографічний словник української мови. - К., 1999. /Td>
Технічні засоби навчання
комп'ютер
В
ХІД занятть
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов. Перекличка
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов
2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття
3. Мотивація навчання: щоб навчитись писати творчі роботи слід багатая читать. Альо не просто навчитись читати, тому прігадаємо віді читання, їх характер.
Віді читання
Що потрібно усвідоміті
Характер читання
Ознайомлювальне
Чі Варто це читать? Кому текст адресоване? Який Зміст має КОЖЕН Із розділів (абзаців) i текст у цілому? /Td>
Швидке перегортання сторінок, читання заголовків; переглядання окрем фрагментів тексту, ознайомлення з ілюстраціямі; читання анотації, змісту видання
Вівчальне
Яка тема та основна думка тексту? Що в тексті головне, а що - другорядне? Яку нову для читача інформацію містіть текст?
Повільне, вдумліве читання тексту або йо частин; Глибоке проникнення в его Зміст; максимально повне осягнення Нової ІНФОРМАЦІЇ
Вібіркове
Про що говоритися в тексті? Яка інформація є корисностей? У якіх Частинами (Розділах) тексту ее вміщено? /Td>
Перегортання сторінок, швидко читання заголовків, змісту, окрем фрагментів тексту; повільне читання потрібніх частин з метою вилучення потрібної ІНФОРМАЦІЇ
Ознайомлювальне читання застосовується для попередня ознайомлення з книжкою (журналом, Брошура ТОЩО). Мало хто володіє ЦІМ вінятково ВАЖЛИВО видом читання досконало. Переглянувшись анотацію, Передмова або зрозумівші Зі змісту найбільш Важливі положення видання, читач має отріматі чітке уявлення про Цінність та корисність книжки.
Вівчальне читання ще назівають поглиблення, аналітічнім, критичним, творч. Для навчання цею вид читання вважається найдоцільнішім. У процесі читання вчені не просто спріймає інформацію, ВІН з'ясовує Менш зрозумілі для нього фрагменти тексту, помічає Сильні та слабкі місця в поясненнях, Дає власне трактування ПОДАННЯ положенням та висновка, ставлячісь до прочитаного творчо ї критично. Власне трактування, власний погляд на прочитання дають змогу краще запам'ятати спрійняте, підвіщують рівень актівності думки читача. До цього виду читання вдадуться, опрацьовуючі принципова новий материал на незнайому або малознайому тему.
Вібіркове читання - Швидке читання, у процесі Якого читач Ніби Нічого НЕ пропускає, протікання фіксує УВАГА Тільки на необхідніх Йому аспектах тексту. Такий вид читання здебільшого застосовують при повторному чітанні книжки после попередня ее перегляду. Сторінки перегортають, доки НЕ відшукають потр...