Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Аналіз техніки та методика навчання бігу на середні дистанції

Історична довідка

У Древній Греції практикувався не тільки бег на короткі дистанції (1 і 2 стадія), а й на середні дистанції від 7 стадій. Змагання проводилися в один бік і назад, при цьому бігуни обгинали поворотні стовпчики і поверталися до місця старту. p align="justify"> Сучасний біг на ці дистанції зародився в Англії у XVIII ст. Для чоловіків біг на 800 і 1500 м увійшов до програми I Олімпійських ігор сучасності. p align="justify"> Серед всесвітньо відомих спортсменів видатних успіхів у 20-ті роки домігся легендарний фінський бігун П. Нурмі, багаторазовий олімпійський чемпіон в бігу на середні і довгі дистанції. П. Нурмі - своєрідний лідер серед легкоатлетів всіх часів. Крім 12 олімпійських медалей, серед яких 9 золотих, він встановив 40 світових рекордів на різних бігових дистанціях. p align="justify"> Жінки вперше стали змагатися в бігу на 800 м на Олімпійських іграх в 1928 р. Потім ця дистанція, що вважалася занадто важкою для жіночого організму, була виключена з програми Ігор, аж до 1960 р., коли радянська бігунка Л. Лисенко стала олімпійською чемпіонкою в цьому біговому вигляді. У 1972 році в програму ХХ Олімпійських ігор для жінок був включений біг на 1500 м., і на цій дистанції радянська бігунка Л. Брагіна перша завоювала олімпійське золото, встановивши світовий рекорд. br/>

Сучасний стан

На середніх дистанціях в останні роки лідерами, як у чоловіків, так і у жінок, є представники країн Африки (Ефіопія, Кенія, Марокко).

Рекорди світу в бігу на середні дистанції у чоловіків (станом на 01.03.2010):

800 м/1.41, 11/Кіпкетер У./Данія/1997;

1500 м/3.26, 00/Герруж Х./Марокко/1998.

Рекорди світу в бігу на середні дистанції у жінок (станом на 01.03.2010):

800 м/1.53, 28/Кратохвілова Я./Чехословакія/1983;

1500 м/3.50, 46/Цу Юнься/Кітай/1993.

Рекорди Білорусі в бігу на середні дистанції у чоловіків (станом на 01.03.2010):