дній425318,75Нізкій212,516,25
Малюнок 1. Рівні володіння прийомами додавання
За підсумками дослідження можна помітити, що:
· в обох класах, присутні три категорії учнів з відповідно високим, середнім і низьким рівнями володіння прийомами складання;
· частка учнів, що володіють високим рівнем володіння прийомами додавання, в обох класах перевершує за чисельністю інші категорії;
· групи учнів з низьким рівнем володіння прийомами додавання в обох класах найменш численні, однак, такі учні присутні.
Крім того, аналізуючи роботи учнів, можна виділити дві групи типових помилок при виконанні складання:
1) помилки при додаванні чисел в межах десяти або з переходом через десять;
2) помилки, обумовлені забуванням одиниць того чи іншого розряду, які треба було запам'ятати.
Отже, в ході експерименту ми вивчили рівні володіння прийомами складання учнів 3-х класів та типові помилки при виконанні додавання. На наступному етапі ми будемо вести цілеспрямовану роботу з підвищення рівнів розвитку володіння прийомами складання молодших школярів. Як засіб досягнення поставленої мети будемо використовувати метод проблемного навчання на уроках вивчення прийомів складання.
.2 Використання різних дидактичних методів на уроці вивчення прийомів додавання і віднімання виду а ± 4
У цьому пункті наведено конспект уроку з математики, який був проведений під час педагогічної практики в Чупінской школі Лоухского району.
Клас : 1 клас
Підручник : Моро М.І. Математика. 1 клас. Ч.2
Тема : Додаток і віднімання числа 4
Мета уроку : створення умов для формування обчислювального навику додавання і віднімання числа 4.
Задачи :
Освітні : ознайомити з прийомами додавання і віднімання числа 4; застосовувати знання в ході рішення виразів і вирішення завдань на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.
Розвиваючі: розвивати навички контролю і самоконтролю, навички практичної роботи в парах і групах; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, узагальнювати і робити висновки,
Виховні : виховувати цілеспрямованість через потреби ставити перед собою цілі і досягати їх; розвивати зацікавленість у вивченні математики.
Обладнання: комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка.
Навчальний матеріал: картки з логічним матеріалом, презентація
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Зійшло сонечко давно,
завітали до нас у вікно,
На урок квапить нас
Математика зараз.
Побажаємо всім удачі -
За роботу в добрий час!
Хто налаштований на хорошу роботу на уроці, лясніть долонь. Молодці!
II. Актуалізація знань.
1 слайд
Сьогодні до нас у гості прийшов веселий Гномик. Він теж хоче навчитися математики. Допоможемо йому? Він вам приніс завдання, давайте спробуємо його вирішити.
2 слайд
1. Логічна розминка.
(У кожного учня роздатковий матеріал із зображенням даних фігур)
У: Поспостерігайте за змінами і самостійно намалюйте відсутню фігуру.
(Перевірка на слайді презентації)
. Усний рахунок
3 слайд
У: Хлопці, подивіться на екран. Наш веселий Гномик записав числовий ряд у порядку зростання. Чи все правильно він зробив?
(На дошці записані числа: 2,1,4,5,6,8,9,7,10)
Відновіть ряд чисел (до дошки виходить 1 учень).
можна дану запис назвати поруч цифр? (немає). Чому? (10 - це число, воно складається з 2-х знаків).
Яке число в цьому ряду зайве? (10). Чому? Воно двозначне.
Яке число пропущено? (число 3)
Назвіть сусідів цього числа. (2 і 4)
Назвіть наступне число по відношенню до 7.
Назвіть попереднє число по відношенню до 6.
...