тель виставляє картину (ілл.7).
Буратіно. Не знаю. p align="justify"> Вихователь. Хлопці, а хто з вас знає? p align="justify"> Діти. Кінь перевозить вантажі. p align="justify"> (Діти знаходять і ставлять на складальне полотно модель-картинку В«Ящик з картоплеюВ»).
Корова дає молоко. (Діти знаходять і виставляють картинку В«МолокоВ».) p align="justify"> Вихователь. Хлопці, а хто може розповісти Буратіно про те, як людина дбає про коня і корові? p align="justify"> Діти. Людина їх миє, чистить, прибирає за ними. (Ставлять картинку «³дро і мітлаВ».) Людина їх годує, заготовляє для них корм на зиму - сіно. (Ставлять картинку В«Стіг сінаВ».) Якщо кінь і корова захворіють, то людина їх лікує. (Знаходять і ставлять модель В«Червоний хрестВ».) p align="justify"> Вихователь. Буратіно, тепер ти зрозумів, чому корова і кінь - домашні тварини? p align="justify"> Буратіно. Так, зрозумів, хлопці. Зараз я вам розповім (в оповіданні допускає помилки). p align="justify"> Вихователь пропонує дітям розповісти Буратіно про домашніх тварин - коня і корові. Діти розповідають, як людина дбає про тварин, які вони, спираючись на моделі. p align="justify"> МАРТ
Заняття В«Посадка гороху в куточку природи
Цілі
Систематизувати знання про процес посадки, вчити приймати мета, визначати предмет праці, відбирати інструменти та матеріали для роботи, визначати послідовність трудових дій.
Формувати практичні навички посадки рослин.
Вчити дружньому відношенню дітей один до одного в процесі праці.
Хід заняття
У групі з'являється Буратіно, у нього в руках коробка з дрібними камінчиками. Буратіно каже дітям, що йому сподобалося доглядати за рослинами, адже діти навчили його правильно поливати і мити рослини. Але йому дуже хочеться виростити нові рослини. Буратіно звертається до дітей з проханням навчити його вирощувати нові рослини. p align="justify"> Діти вирішують навчити Буратіно вирощувати рослини. Для того щоб Буратіно краще запам'ятав, вихователь пропонує спочатку розповісти Буратіно, як це потрібно робити за допомогою картинок. Обговорення йде за таким планом. p align="justify"> А. Мета - картинка рослини. При обговоренні мети діти запитують у Буратіно, яке рослина він хоче виростити. Буратіно пропонує виростити горох, так як він його дуже любить;
Б. Предмет праці - картинка з зображенням насіння гороху. Буратіно пропонує коробочку з камінцями, адже камінчики так схожі на насіння. Вихователь запитує в дітей, що станеться, якщо посадити камінчики. (Рослина не виросте.) Буратіно не вірить. Вихователь пропонує посадити і камінчики і насіння і перевірити, що виросте;
В. Матеріал - картинка з зображенням землі;
Г. Інструменти - картинка з зображенням палички для розпушування і лійки;
Д. Трудові дії - картинка з зображенням ямки в землі, в якій лежить насіння, і лійки. Спираючись на цю модель, діти говорять про те, що в землі треба зробити невеличку ямку, покласти туди насіння і полити. Буратіно говорить про те, що йому паличка не потрібна, вона зробить ямку своїм довгим носом. Діти пояснюють Буратіно, чому так робити не можна. p align="justify"> Буратіно пропонує не робити ямку, а покласти насіння зверху, щоб його було видно. Діти пояснюють, чому насіння необхідно закопати. p align="justify"> Є. Результат праці - картинка пророслого гороху. Буратіно говорить про те, що він хотів би отримати готовий горох вже сьогодні ввечері. Діти пояснюють, що це неможливо. Рослина росте повільно і поступово. Має пройти час. p align="justify">. Діти приносять необхідне обладнання і садять у великому ящику насіння гороху, а в іншому невеликому ящику - камінці. Потім в альбомах спостережень робляться замальовки посадки. Надалі ведеться тривале спостереження за посадками і замальовки дітей. p align="justify"> Заняття В«Життя диких звірів навесніВ»
Цілі
Ознайомити дітей з сезонними змінами в житті диких тварин. (Навесні - линька, кінець сплячки, турбота про потомство.) p align="justify"> Розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.
Виховувати інтерес до життя тварин.
Матеріал. Іл. 8; моделі весняних змін у житті тварин (попередньо вирізаються посібники), аудіо супровід - доріжка № 8. p align="justify"> Попередня робота. Розглядання серії картин В«Дикі твариниВ», читання художніх творів, казок. Можлива демонстрація діафільму на тему. p align="justify"> Хід заняття
Буратіно. Хлопці, я побував навесні в лісі і хочу розповісти, що я там побачив. (Виставляється картина.) Я думав, що навесні в лісі все так само, як взимку, нічого не змі...