я учнів педагогічних училищ Із спеціальністю Викладання у початкових класах raquo ;.-К .: Вища школа, 1989. - 423 с.
. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи.- К .: Поч. шк., 2006. - 432 с.
23. Слободян О.М. Іменник. Цикл уроків за темами початково етап Вивчення//Вивчаємо українську мову та літературу.- К. - 2004. - №29.- С.5-8.
. Удосконалення змісту и методики навчання української мови в 1-4 класах. Науково-теоретичні засади та методичні рекомендації.- Київ: Наукова думка, 1995. - 112 с.
. Українська мова з методикою навчання в початкових класах: Інтегрованій курс: Підр. для пед. вузів/За ред. А.П. Каніщенко, Т.О. Ткачук.- К .: Промінь, 2003. - 232с.
. Шкуратяна Н.Г., Шевчук С.В. Сучасна українська літературна мова: Навчальний посібник.- К .: Література, 2000. - 688 с.
Додаток 1
клас
Тема: Закріплення вивченості про іменник, як часть мови
Мета: закріпіті Поняття «іменник»; повторити написання Словниковий слів; формуваті навички каліграфічного письма; розвіваті вміння віділяті сажки, узагальнюваті, сістематізуваті; виховувати почуття прекрасного, любов до природи.
Обладнання: грамзапису «Пори року» П. Чайковського, «Танець веселих каченят», карта подорожі.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Звучить музика.
Учитель. Діти, Що це за музика? Швиденько за парти, послухаємо, звідки вона лунає.
Входити Осінь. Музика стіхає.
Осінь. Моя душа, мій сум и гріх
І тісячі моїх доріг -
Усе НЕ вічне, я це знаю,
І все ж всегда собі плекаю:
Чом НЕ сделать все в мире вічнім?
Весь світ чарівно б прікрашала,
дарунка щедрі б роздавала.
А втім: з дерев опало листя,
затихла, впало на поріг.
І горобина у намісті
Вже чека на Перший сніг.
- Добрий день, дітки. Чи не дівуйтесь, что я така сумна. Вітер-пустунець дружині мене по світу. І я зовсім не знаю, де можу опінітіся. І що зі мною буде - я не знаю. Переді мною только ця Нескінченна Стежинка (відкріває карту подорожі). Можете помандруваті цією стежиною.
Учитель. Ну що, діти, підемо цією стежиною? Дивіться, скільки тут цікавого. І друзів, співуче, зможемо найти.
Каліграфічна хвилинка.
Осінь. Діти, то ві зрозумілі хто я? Так, мене звати Осінь. Напишіть будь ласка каліграфічно моє ім я .. Робота над вивченості матеріалом.
Учитель. Мі ПІШЛИ у ліс гуляти,
Всі навкруг спостерігаті.
А дерева було тягти віті,
Кажуть нам: «Добридень, діти».
Хто це там заховався за деревом и плаче?
Вона плачі та рідає,
Що Вже пір'ячка НЕ ??має.
Дід з бабою его спалили,
З каченята летіті не пустили.
(Кривенька качечка.)
- Молодці, вгадав. Вісь Пожалуйста Завдання вона для нас приготували.
Словниковий диктант.
У виде загадок, відгадкі до якіх діти записують.
Последний місяць осені.
Колір, Який забороняє рух.
Пташка, якові назівають лікарем дерев.
Полохлівій звірок з куцім хвостиком.
Скупчення плодів або квітів на одній гілці.
Предмет, у якому учні носячи книжки, зошити до школи.
- Учень, Який відповідає за порядок у класі. Перевірка Словниковий диктанту відбувається помощью малюнків, під Якими напісані словнікові слова.
Підкресліті слова, які відповідають:
на питання хто?- І варіант;
на питання що? - II варіант.
Перевірка - учень з шкірного варіанту читає свое Завдання.
- Прямуємо далі. Між гілкамі високо в небі заґелґоталі дикі гуси. А кого це смороду несуть на своих крилах?
Хлопчик на подвір'ї гравію,
гусенята сподобався.
Сестриця его рятували
Та додому повертаюсь.
Вісь Пожалуйста Завдання приготували Василько и Маруся.
Робота в парах (Завдання на картках, дів. додаток).
- До шкірного слова, Що означає много предметів, доберіть слово, Що означає один предмет, и навпаки: если один предмет, то дібраті слово, Що означає много предметів.
Перевірка - ...