рамі. <В
Діаграма № 1.
В В В В В В В В В В В В В В В В В В В В В
2.2 Перетворюючий експеримент.
Мета перетворюючого експерименту:
- побудувати систему уроків з використанням різних засобів навчання.
Предметом на якому ми будемо проводити експериментальну роботу буде В«Російська моваВ».
Тема: В«Ім'я прикметникВ». p> Завдання: Ознайомити дітей з суттєвими ознаками імені прикметника, із зміною прикметників за пологах і з родовими закінченнями.
Уміння: Учні повинні в результаті вивчення теми вживати прикметники в мові, змінювати прикметники за пологах і писати родові закінчення, знаходити прикметники в тексті.
Відповідно до цілями уроків використовував наочні посібники такі як:
- предметні картинки відображають властивості предметів,
- ілюстрації, p> - картки для перевірки знань учнів
(Див. додаток № 2). p> У ході експерименту було проведено 5 уроків. h4> (Див додаток № 3).
Урок № 1
Тема уроку: Поняття про ім'я прилагательном як частини мови. p> Мета: ознайомлення з істотними ознаками імені прикметника і його роллю в нашої мови.
План уроку.
1. Спостереження над роллю прикметника в нашій мові.
2. Узагальнення знань про ім'я прилагательном як частини мови.
3. Вправи. p> 4. Підведення підсумків уроку.
Хід уроку.
1). Викликаю учня, даю йому картинку із зображенням предмета і пропоную описати його (інші картинку не бачать, що відповідає назва предмета в оповіданні не вживає).
Опис роблять 2-3 учні, щоб можна було порівняти оповідання. p> - Розповідь якого учня дозволив нам яскраво уявити предмет? Яку частину промови він особливо часто вживав, описуючи предмет і чому? (Прикметник. Тому що називав ознаки предмета).
2). Робота з підручником.
Вправа № 387. [] p> - У кожному реченні підкресліть прикметник хвилястою лінією і знайдіть слово з яким воно пов'язане. З якою частиною мови пов'язане ім'я прикметник (з іменником).
- Розберіть перше речення по членам пропозиції. Яким членом пропозиції є прикметники?
Висновок по питань:
- Що позначає прикметник?
- На які питання відповідає?
- З якою частиною мови пов'язано?
- Яким членом пропозиції найчастіше буває?
3). Вправи.
Гра В«Будь уважний В».
На дошці написані слова: колір, смак, запах, вагу, розмір, ширина, висота, форма.
Показ предметну картинку:
В
Учні записують іменник. Потім вказую на одне з слів написаних на дошці. Учні дописують відповідне за змістом прикметник разом з питанням. Наприклад: м'яч (який?) Синій, легкий, круглий. p> - Які ознаки предметів позначають імена прикметники (колір, розмір, форма, матеріал і так далі).
- Імена прикметни...