ки можуть позначати і якості людей (акуратний, веселий, розумний і так далі).
Робота по картками із завданнями.
Підкресліть імена прикметники в реченні.
На вулиці дощова погода.
У кімнаті стоїть велика шафа.
Плямисті корови пасуться на зеленому лузі.
(Див. додаток № 4)
4). - Що дізналися про ім'я прилагательном?
- З якою метою ви вживаєте ці слова у своїй промові?
Ретельно продумав використовувані на уроці засоби навчання. p> Рівень навченості дітей та навчальних умінь дозволив пояснювальну частину викласти за 10 хвилин, подальша робота над вдосконаленням та закріпленням знань про прикметник здійснювалася дітьми самостійно за допомогою наступних засобів навчання:
- предметні картинки відображають властивості предметів.
- завдання з підручника.
- картки з завданнями.
Урок № 2
Тема: вживання в мові імен прикметників близьких і протилежних за змістом.
Мета: уточнення уявлення про синоніми і антонимах; розвиток вміння споживати їх у мові.
План уроку.
1) спостереження над вживанням прикметників - антонімів.
2) спостереження над вживанням імен прикметників у мові близьких за змістом. p> 3) підсумок уроку.
Хід уроку.
1). А Перевірка домашнього завдання.
Учні читають вправу і пояснюють за якою ознакою протиставляються предмети (предмети протиставляються за одним якомусь ознакою).
1). Б Доповніть пропозиції протилежними за змістом іменами прикметниками. Допишіть Пропозиція (текст на дошці).
Слон - тварина величезна, а миша - ........................ p> Тхір - слабкий звір, а рись - ....................... Звір. p> Черепаха - повільне тварина, а ящірка - ...............
- чому в мові ми нерідко протиставляємо ознаки одного предмета ознаками іншого предмета?
- назвіть предмети, які можна протиставити один одному і за якою ознакою. (деякі словосполучення записуються).
1). У Творчий диктант. p> Текст записаний на дошці, поруч ілюстрації до нього.
"Після дощу "
Тепла вітер дме в обличчя.
Легкі хмари пливуть над річкою. p align=center> Доносяться слабкі гуркіт грому.
Проводиться бесіда за текстом з використанням ілюстрації:
- Що зображено на малюнку?
- Який буває вітер? (Холодний, сильний). p> - Які бувають хмари? (Повітряні, легкі, білі)
- Назвіть імена прикметники, які є в тексті.
- Які прикметники треба було б вжити, що б текст можна було озаглавити "Перед дощем". Показ ілюстрації. p> Учні самостійно записують новий варіант тексту.
"Перед дощем"
Холодний вітер дме в обличчя.
Важкі хмари пли...