ть. М .: Сенс; Видавничий центр Академія raquo ;, 2004. - 352 с.
. Лежнева Н.В. Урок в особистісно-орієнтованому навчанні: з досвіду роботи початкової школи Текст./Н.В. Лежнева//зава?? нач. школи. 2012. - №1.- С. 14.
. Міхєєва Ю.В. Урок. У чому суть змін з введенням ФГОС початкової загальної освіти: (Стаття)//Наук.-практ. жур. Академічний вісник /Мін. обр. МО ЦКО АСОУ.- 2011. - Вип. 1 (3).- С. 46-54
. Петрова І.В. Засоби і методи формування універсальних навчальних дій молодшого школяра/І.В. Петрова//Молодий вчений.- 2011. - №5. Т. 2. - С. 151-155
. Панфілова І.П. Плановані предметні результати початкової загальної освіти з предметів (ФГОС - 2).// Початкова школа" №5, 2011 р, с. 38
. Пономарьова Е.А. Універсальні навчальні дії чи вміння вчитися//Початкова школа.- 2010, - №2 С. 39-42
. Зразкові програми початкової загальної освіти: У 2 ч. Ч. 1 (Стандарти другого покоління). М., 2009. - 328с.
. Проектування основної освітньої програми освітньої установи.- М .: Академкнига, 2010.
. Савінов Е.С. Орієнтовна основна освітня програма освітньої установи. Початкова школа /.- М., 2010. - (Стандарти другого покоління.)
. Текнеджян Т.В., Аверкиева Л.А. Система методичної роботи школи на етапі переходу до реалізації діяльнісного методу навчання.// М .: Просвещение, - 2008. - 234 с.
. Федеральний державний освітній стандарт початкової загальної освіти.- [Електронний ресурс] .- режим доступу http//standart.edu, - (дата звернення 20.02.2014)
Додаток
Конспект уроку російської мови в четвертому класі
Мета уроку: організувати діяльність учнів з вивчення та первинному закріпленню орфограми Частка не з дієсловами .
Завдання уроку.
Предметно-змістовна: формувати вміння написання частки не з дієсловами.
Деятельностно-комунікативна: розвивати орфографічну пильність, мова учнів.
Ціннісно-орієнтаційна: сприяти вихованню доброзичливості, взаєморозуміння через організацію роботи в парах, групах.
Тип уроку: вивчення і первинне закріплення нових знань учнів.
Обладнання уроку.
8) Інтерактивна дошка.
9) Роздатковий матеріал.
) Підручник: С.В.Іванов, Російська мова. 4 клас: підручник для учнів загальноосвітніх закладів/С.В. Іванов, М.І. Кузнєцова, Л.В. Петленко, В.Ю. Романова.- М .: Вентана-Граф, 2010.
) Робочий зошит Пиши грамотно №1 М.І. Кузнєцова М .: Вентана-Граф, 2009.
Хід уроку
. Організаційний момент.
Вчитель: Сьогодні на уроці вас чекає багато цікавих завдань. Ви готові?
Діти: Так.
. Чистописание.
Бб Бб бу бл бр про аб Бу Бл Бр
Б'є, біжить, великий, розбудив
Вчитель: Хлопці назвіть слово, яке можна вважати зайвим (великий)
Діти: Великий - Пояснюють, що це слово є прикметником, а решта - дієслова. Дають визначення, які слова називають дієсловами і згадують, що вони вже знають про цю частини мови
. Вивчення нових знань.
Вчитель: на інтерактивній дошці, дається група слів:
Говоріл- Пішет- сказали- Співаємо -
Пропоную записати дієслова з такою ж основою, але надати їм протилежне значення. Одного учня просимо записати отримані слова за стулкою дошки, а інші діти працюють на місцях. Після самостійної роботи порівнюємо отримані результати. З'ясовується, що хтось написав дієслова в такому вигляді: неговори, непішет і т.д. А частина дітей так: не говорив. Виникає питання: Хто ж правий? І що таке не?
Проблемна ситуація, що виникла на уроці, дозволяє учням сформулювати тему уроку: Правопис дієслів зі словом не .
А цілі уроку діти назвали наступні:
. Навчитися писати дієслова зі словом не.
. Дізнатися, до якої частини мови відноситься це маленьке слово.
Вчитель: Проблемну ситуацію пропоную вирішити за допомогою матеріалу підручника з рубрики Давай подумаємо .
Діти: читають текст підручника і з'ясовують, хто ж з них виконав роботу правильно, а кому треба буде виправити помилки.
Висновок після прочитання текстової інформації зроблений наступний: Чи не - це частка і пишеть...