Сьогодні на наш урок прийшов ведмідь Міша і хоче розповісти, як він запрошує друзів і готується до їх прийому.
Він сьогодні з городу
Бочку меду отримав
Чекає до обіду в це середовище.
Дітлахи збилися з ніг; з трави печуть пиріг.
А зайчиха дуже хвацько
Майструє до обіду пампушки
З капустяної качани.
Буде Вовк - Зубами Клац,
Обіцяла і Лисиця
Забігти на півгодини.
Решта - свій народ:
Кот Федот з-під воріт,
Їжак з їжачихою - сторожихи,
Так зайчиха, та він сам
Всі прийдуть до семи годинах.
Але ви знаєте, Мишко покликав гостей, а посуду для чаювання у нього немає. І щоб не зірвався свято допоможемо Мишкові зліпити посуд.
б) Вправа на розвиток логічного мислення що зайве? .
Вибрати з картинок з чашкою, блюдцем, чайною ложкою, каструлею зайве.
в) Повторення правил роботи з пластиліном.
г) Спільна робота з виконання основного завдання.
А зараз уважно подивіться, як потрібно правильно ліпити блюдце. Від великого шматка пластиліну відрізаємо маленький шматочок, розгортає його в джгут, з'єднуємо кінці і отримуємо кільце. І так робимо кілька кілець, так що б одне кільце було трохи побільше іншого. Потім розгладжуємо поверхню блюдця, щоб вона була гладка, рівна. Що б зробити чашечку робимо те ж саме, але потрібно більше кілець, тому чашечка глибше блюдця. І в кінці прикріплюємо ручку до чашечки.
. Самостійна робота учнів, допомога вчителя.
. Показ кращих робіт, підведення підсумків.
Що ми з вами сьогодні робили?
Як ви думаєте, що вам особливо вдалося сьогодні?
Хлопці, Міша вами дуже задоволений. Ви його виручили і тепер він зможе запросити багато-багато гостей, напоїти їх чаєм і пригостити солодощами.
Додаток 2
План-конспект уроку
В гостях у димковскіх іграшок
мета уроку: познайомити дітей з димковской іграшкою як одним з видів народної творчості;
завдання:
· сформувати любов і інтерес до народної творчості;
· виховати акуратність і творчу уяву;
· розвинути дрібну моторику рук;
Обладнання уроку:
· димковскіе іграшки;
· ілюстрації димковскіх іграшок;
· пластилін (або глина);
· стеки;
· ємність з водою;
· ганчірки;
· дощечки, клейонки
План уроку:
. Орг. момент;
2. Постановка теми і мети уроку;
. Бесіда;
4. Самостійна робота;
. Підведення підсумків уроку;
Хід уроку:
Здрастуйте, хлопці!
З яким із видів народної творчості ви познайомилися на минулих уроках? Хохломская розпис, Городоцька розпис. Сьогодні ми будемо продовжувати знайомитися з російським народним творчістю. Тема нашого сьогоднішнього уроку - димковская іграшка.
Хлопці, хто-небудь з вас бачив димковскіе іграшки? Які вони? Яскраві, барвисті, незвичайної форми? Вірно. А як ви думаєте, чому ці іграшки назвали димковскую? (Учитель демонструє іграшки).
Ця назва походить від того місця, де їх роблять. Так, вони з'явилися в селi Димково, що знаходиться під містом Кіров. Але ж дим сірого кольору, а іграшки ошатні, барвисті! (...)
Послухайте, що сказав про димковскую іграшку поет Фофанов:
Чим знаменито Димково?
іграшки своєї!
У ній нету кольором димного,
Що сірості серей.
У ній щось є від веселки,
Від крапельок роси,
У ній щось є від радості,
Гремячого, як баси!
В. Фофанов.
Розташована на березі річки, слобода вранці повиті легким туманом, як би димком. Можливо, з цим пов'язана назва слободи, а може, воно виникло через те, що вився над кожним будинком дим з російсько...