ть знайти і довжину другого шматка, тобто 102+ 4=106.
Необхідно виконати перевірку міркуванням знайденого і зіставленням наявних в задачі даних, тобто ще раз звернути увагу на те, що знайдені шматки першого рулону, тобто 102 і другого, тобто 106, у сумі повинні дати нам 206, що відповідає даній умові завдання.
Запропонуйте тепер хлопцям в якості самостійної роботи вирішити завдання за схемою з умовою
Рис.6 Схема до аналізу задачі
Після рішення задачі запитайте у хлопців які моменти вирішення завдання незрозумілі і попросіть вирішити цю ж задачу без складання рівняння.
Завдання додому повинно містити 25% від вирішеного в класі на уроці, тому можна визначити його так:
Повторити основні компоненти рівнянь
1. Вирішити рівняння, використовуючи перевірку
А) Х + 137=486
Б) 216 * Y=432
В) 2 * Х + 15=35
Г) 128 + Х + Х=998
. Скласти і вирішити завдання
за схемою (рис.7):
Рис. 7 Малюнок для складання завдання
Після обговорення домашнього завдання, необхідно провести заключний етап уроку, тобто попросити хлопців відповісти на питання і зробити головний висновок уроку.
Питання можуть бути такого змісту
. коли виникає необхідність складання рівняння в задачі
. Як ми позначаємо невідомий нам компонент завдання
. Скільки буде Х + Х
. як знайти невідомої доданок в рівнянні
. Для чого нам потрібно робити перевірку після рішення рівняння й задачі
Додаток 3
Урок математики в 3 класі на тему: «Рішення рівнянь»
Технології: презентація
Цілі:
Закріплювати вміння розв'язувати рівняння різних видів: х + 86? 87; 28 - х? 10; х? 2? 80; 21: х? 3.
Удосконалювати усні та письмові обчислювальні навички і вміння працювати самостійно.
Формувати пізнавальний інтерес учнів до предмета.
Виховувати взаємоповага і доброзичливе ставлення до товаришів.
Обладнання:
. Індивідуальні картки з цифрами, головоломки, червоний олівець для кожного учня, кольорові фішки - зірки, малюнок валізки.
. Тести для кожного учня.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Вчитель:
- Повторюйте за мною!
Я бажаю тобі сьогодні добра.
Ти бажаєш мені сьогодні добра.
Ми бажаємо один одному сьогодні добра
Якщо тобі буде важко, я тобі допоможу!
Хлопці, ви любите подорожувати?
Діти: - Так.
Вчитель:
- Ми відвідаємо дивовижне місце і під час подорожі закріпимо вміння розв'язувати рівняння.
II. Усний рахунок.
. Рішення прикладів з «віконцями». Робота в парах.
Вчитель:
Куди ми вирушимо, - ви зараз здогадаєтеся самі. Перед вами приклади з пропущеним числом. Перш, ніж приступити до виконання завдання, згадаємо правила знаходження невідомого компонента. Працювати будемо в парах. Головне правило - доброзичливість і взаємовиручка. Розкажіть сусідові по парті, як знайти невідоме число у виразі, потім поміняйтеся. Під час роботи ми перевіримо, як ви знаєте ці правила.
85 -? ? 80
+? ? 70 8? ? ? 32
:? ? 3?:2? 7
Вчитель:
- А тепер здогадайтеся, яке число пропущено в «віконечку», знайдіть його на малюнку і назвіть поруч стоїть букву. Зараз ви дізнаєтеся, куди ми вирушимо
Діти: - МІНСЬК.
Вчитель:
- Що ви знаєте про Мінську?
Діти: -Століца.
Вчитель:
- Тоді в дорогу. (Звучить пісня «Якщо з одним вийшов в шлях»). [5]
У колі друзів
Краще вважати,
Легше вирішувати
І перемагати.