Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые обзорные » Розвиток фантазії на гурткових заняттях з живопису

Реферат Розвиток фантазії на гурткових заняттях з живопису





увала для вас кілька пісень. Ви їх уважно послухайте і скажіть, якого вони кольору.

Діти розсідаються близько фортепіано, музичний керівник виконує по одному куплету з наступних пісеньок: "Рожевий слон", "Помаранчева пісенька "," Пісенька про коника "," Голубой вагон ".

Після прослуховування діти називають кольори, назва яких вони почули в піснях (Рожевий, помаранчевий, зелений, блакитний). Після цього кожна дитина називає ту пісеньку, яка йому найбільше сподобалася.

Викладач: Усім вам сподобалися пісеньки, які ми сьогодні слухали. Тепер кожен з вас намалює ту пісеньку, яка сподобалася йому більше всіх.

Діти підходять до столу, на якому стоять фарби, і бачать, що там є тільки біла, червона, жовта і синя фарби.

Викладач: Подивіться, тут немає тих кольорів, які нам потрібні. Але це не біда. Ми можемо самі отримати фарби для наших малюнків. Для цього нам потрібно їх змішати. p> Викладач пропонує кільком дітям змішати на аркуші паперу дві фарби. Кожному дається конкретне завдання - змішати:

- білий і червоний (виходить рожевий колір),

- червоний і жовтий (помаранчевий),

- жовтий і синій (зелений),

- білий і синій (блакитний),

- червоний і синій (фіолетовий),

- білий і жовтий (світло-жовтий).

Після аналізу отриманих квітів відбираються чотири необхідних для малювання кольору. За допомогою дорослих (вихователя, музичного керівника і викладача ізодеятельності) кожна дитина змішує фарби і отримує той колір, який він вибрав для малюнка. Потім діти підходять до мольбертів і виконують малюнок. p> Після закінчення малювання діти під керівництвом викладача розглядають всі малюнки. [31. С. 74]

Музичний керівник: Наше заняття підходить до кінця. Яку пісеньку ви хочете ще раз почути? (Діти називають вподобану їм пісню.) Давайте виконаємо її всі разом. Візьміть різні музичні інструменти (дудочку, музичні інструменти К.Орфа, дзвіночок, брязкальця тощо) і підігруйте мені.

Музичний керівник виконує обрану дітьми пісню під супровід дитячого оркестру.

Натюрморт зі скла

Заняття з изодеятельности у підготовчій групі спільно з батьками

Цілі:

1. Закріпити уявлення дітей про натюрморті і кольорі.

2. Удосконалювати вміння дітей працювати з різними видами изоматериалов (масло, гуаш, крейда).

Попередня робота:

В· знайомство з натюрмортом: розповідь викладача изодеятельности, вихователя, бесіди;

В· розглядання картин, ілюстрацій;

В· відвідування художньої виставки;

В· дидактичні художні гри;

В· малювання натюрмортів різними художніми засобами.

Обладнання:

В· "Дерево Живопису "з різнокольоровими" листочками ";

В· предмети для складання натюрморту (принесені дітьми з дому);

В· гуаш, олія, крейда;

В· кисті;

В· картон;

В· невеликі шматки скла різної форми;

В· стенд для виставки.

Хід заняття

Дане заняття проводиться разом з батьками в рамках Фест Івалу дитячого саду. З одного боку, це заняття - підсумкове на тему "Натюрморт", а з іншого - На ньому використовуються складні художні прийоми, для виконання яких дітям потрібна допомога. Батьки виступають в якості помічників викладача изодеятельности, оскільки робота з склом і малювання олійними фарбами вимагають допомоги кожній дитині.

У ізостудії стоїть дерево, на якому висять різнобарвні "листочки", у тому числі кілька шматочків прозорого скла (склопластику). Діти знають, що це - чарівне Дерево Живопису. За допомогою цього Дерева діти знайомилися з різними характеристиками кольору: теплі і холодні кольори, яскраві і приглушені, прозорі і матові і т.д. Сьогодні на цьому Дереві висять "листя" (Аркуші паперу невеликого розміру) найрізноманітніших кольорів і відтінків. p> Викладач: Хлопці, ми з вами багато говорили про натюрморті, розглядали картини, ілюстрації, малювали натюрморт аквареллю, гуашшю. Сьогодні я хочу запропонувати кожному хто самому скласти свій, неповторний натюрморт. І в цьому нам, як завжди, допоможе Дерево Живопису. Подивіться, як багато кольорових листя на ньому виросло! Назвіть, які кольори ви бачите на Дереві?

- У які групи їх можна об'єднати? (Теплі, холодні, хроматичні, матові і т.д.)

- Виберіть 5-6 вподобаних різнокольорових листочків, підійдіть до Дереву і зірвіть їх (якщо дитина не дотягується до уподобаного аркуша, йому допомагає батько).

- Тепер виберіть з цих листочків ті 3-4, які красиво поєднуються між собою.

Батьки разом з дитиною розглядають листочки, підбирають поєднання, радяться один з одним.

Викладач изодеятельности звертає увагу юних художників великий стіл, де розташовані різні предмети для натюрморту (овочі, фрукти, посуд, іграшки, свічки, шматочки тканини тощо; там же лежать невеликі шматочки скла різної форми), і пропонує скласти натюрморти відповідно до обраної кол...


Назад | сторінка 12 з 14 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розвиток творчої уяви дітей підготовчої групи на заняттях з изодеятельности ...
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...
  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Батьки і діти: права, обов'язки, опіка та піклування. Трудове законода ...