· художньо-розвиваючі - "Злий і добрий чарівники", "Палітра", "Чарівні картки "," Допоможи квітам "тощо;
В· дидактичні - "Дорисуй казку", "Збери пейзаж", "Пори року", "Знайди зайве";
В· графічні - "Пантоміміка", "Малювання по точках", "Симетрія" та ін
Варежки для лисенят
Заняття з изодеятельности в молодшій групі
Цілі:
1. Стимулювати розвиток сприйняття: вчити виокремлювати частини предмета, особливості його будови, деякі якості і властивості.
2. Закріпити назви основних кольорів: жовтий, червоний, синій, зелений.
3. Вчити дітей способу друкування картоплею, прикрашанням силуету рукавиці, маючи візерунок по кайме, пальчикові, у центрі.
4. Активізувати словник за рахунок слів "рукавиця", "пальчик", "манжета", "Долонька у рукавиці", "тепла", "товста". p> Попередня робота:
В· Розглядання дитячих рукавиць: опис їх візерунка, матеріалу (шерсть, хутро, шкіра та ін), якостей (товсті, тонкі, пухнасті, теплі та ін.)
В· Бесіди про зимову одязі, її призначення.
Обладнання і матеріали:
В· м'яка іграшка Лисиця,
В· зменшені в'язані моделі рукавиць, у яких відсутній будь-яка частина (манжета, пальчик, долонька, верх),
В· гуаш,
В· силуети рукавиць для кожної дитини з щільного паперу,
В· штампи різних форм (зірка, квадрат та ін), виконані з сирої картоплі.
Хід заняття
У групу приходить Лисиця з кошиком (іграшку тримає вихователь і ми за неї). Діти встають півколом навколо вихователя.
Лисиця: Здрастуйте, хлопці. Я прийшла до вам з лісу за допомогою: мої лисенята відмовляються гуляти - вони мерзнуть лапки. А як ви рятуєте свої ручки від морозу на прогулянці? (Надіваємо рукавиці.) p> У моїх лисенят також є рукавиці, але вони чомусь не гріють.
Лисиця виймає з кошика рукавиці, у яких відсутня будь-яка частина (манжета, пальчик, долонька, верх). Діти разом з вихователем розглядають "неправильні" рукавиці і пояснюють Лисиці, чому годяться для зимових прогулянок.
Лисиця: Спасибі, я тепер зрозуміла, у чому справу. Але що ж мені робити, де взяти цілі рукавиці? (Діти пропонують варіанти: купити в магазині, поділитися своїми і т.д.)
Викладач: Хлопці, давайте, допоможемо Лисиці - зробимо для лисіють гарні рукавиці незвичним способом.
Викладач пропонує дітям підійти до столу, на якому стоїть гуаш (основні кольори - червоний, синій, жовтий, зелений) і штампи різної форми, виконані з картоплі. Діти розглядають кольору гуаші, називають їх. Викладач пояснює і показує спосіб друкування картоплею: ​​взяти штамп, злегка вмочити в рідку гуаш і відразу прикласти до аркуша паперу, на аркуші залишається візерунок. При цьому він звертає увагу на розташування візерунків, щоб рукавиці вийшли гарними.
Кожен дитина вибирає собі по 2-3 штампа, підходить до свого робочого місця, де розташовані силуети пари рукавиць і гуаш, і самостійно прикрашає рукавиці.
Діти показують прикрашені рукавиці Лисиці, розглядають їх і дарують лисенятам.
Різнобарвні пісеньки [29. С. 58]
Комплексне заняття з музичному вихованню і изодеятельности в середній групі
Цілі:
1. Формувати навички слухання музики, вчити дотримуватися ритмічний малюнок при грі на музичних інструментах.
2. Вчити дітей змішувати фарби для отримання нових кольорів дослідним шляхом.
3. Розвивати Кольоросприйняття через називання додаткових кольорів та їх практичне використання.
4. Активізувати словник за рахунок слів кольоровий, різнокольоровий, некольоровою.
Обладнання:
В· дві картини, намальовані викладачем изодеятельности, на яких зображений вид з вікна музичної зали, одна з картин виконана в кольорі, інша - чорно-біла;
В· гуаш чотирьох кольорів (біла, червона, жовта, синя);
В· палітри на кожного дитини;
В· аркуші паперу (Формат А3);
В· великі кисті;
В· мольберти;
В· ритмічні музичні інструменти.
Хід заняття
Діти, тримаючись за руки, на чолі з вихователем входять в зал під музику і стають півколом. Викладач изодеятельности показує дітям дві картини, де зображений вид з вікна музичної зали (одна виконана в кольорі, інша - чорно-біла).
Викладач ізодеятельності: - Хлопці, розгляньте ці картини. p> - Чим вони схожі? (На обох картинах намальовано одне і те ж.) p> - А чим вони відрізняються? (Одна картина різнобарвна, інша - чорно-біла.) p> - Підійдемо до вікна. На яку з цих картин більше схоже те, що ми бачимо за вікном? (На різнобарвну.) Чому?
У ході порівняння виду з вікна і картин діти з допомогою викладача изодеятельности і вихователя приходять до висновку про те, що ми живемо в різнобарвному світі, - все, що нас оточує, має колір.
Музичний керівник: Як ви думаєте, а пісеньки, які ми з вами слухаємо і співаємо, мають колір? (Діти пропонують свої варіанти.) Я підгот...