"> Мета: переказ казки.
Матеріал: ілюстрація до казки.
Інструкція: «Послухай. Розкажи сам »
Оцінка результатів:
За виконання кожного з 4-х завдань дитина отримує від 1 до 3 балів:
бал-дитина не впорався із завданням;
бали - виконує завдання за допомогою вихователя;
бала - завдання зробив завдання сам.
Загальні результати розвитку зв'язного мовлення визначається за сумою балів виконаних завдань:
Високий рівень - 6 - 5 балів;
Середній рівень - 4-3 бали;
Низький рівень - 2-1 бали.
ДОДАТОК Б
Конспекти занять з розвитку мовлення з використанням моделювання
Заняття 1
Мета: Навчання дітей розповідання методом моделювання казок.
Завдання:
) Вчити дітей самостійно переказувати і розуміти казки на основі побудови наочної моделі, зберігати деякі народні звороти мови, удосконалювати інтонаційну виразітельностьречі.
) Розвивати у дітей мислення та уяву, емоційну чуйність, пам'ять при відборі умовних заступників персонажів казки, підбираючи їх за заданномупрізнаку (величині, кольору).
) Вчити дітей будувати рухову модель казки по ходу її викладу.
) Вчити дітей будувати повні і виразні відповіді на питання по содержаніюсказкі.
) Виховувати вміння відрізняти казкові ситуації від реальних.
) Розвивати уваги, пам'ять, мислення.
) Воспітаніядружби, співпраці.
Матеріал та обладнання: Книжки-казки «Ріпка», посилка, бандероль, настільний театр, великі ілюстрації до казок. У кожної дитини - конверти з набором умовних заступників до казки «Ріпка» (шість смужок різної довжини, один жовтий круг). Картинки, магнітафон,
магнітна дошка.
Хід заняття:
Педагог: У нас гарний настрій, передамо посмішку по колу.
. Діти сидять за столами. Заходить листоноша і вручає посилку і бандероль. логопед розкриває бандероль, дістає книжку «Ріпка».
Педагог: Цікава казка, хто надіслав нам її, тут лист, воно від Незнайки.
Читає дітям лист: Дорогі хлопці, посилаю вам свої улюблені книги. Хочу, щоб ви навчилися складати казки, добре їх розповідати і прислали мені відповідь, чи сподобалися вам мої казки? Незнайка.
Педагог: Ця книга-казка про «Ріпку». Ми з вами її читали, переказували, обігравали. Згадайте, які герої в цій казці? (Діти перераховують: ріпка, дід, баба, внучка, жучка, кішка, мишка). Давайте ми з вами пограємо і спробуємо скласти цю казку. Відкрийте конверти які лежить у вас на столі. Виймаємо те, що в конверті. (Діти виконують завдання логопеда).
Педагог: Чим відрізняються смужки один від одного? (Розміром).
Чим вони схожі? (Кольором).
Якого вони кольору? (оранжевого).
Ще є геометрична фігура, яка? (Коло).
Якого кольор...