p> .Гейзер Г.І. Історія математики в школі: Посібник для вчителів.- М .: Просвещение, 1981. - 239 с.
.Бантова М.А., Бельтюкова Г.В. Методика викладання математики в початкових класах.- М., 1984.
.Шевченко І.І. Арифметика. Підручник для 5 і 6 класів восьмирічної та середньої школи.- М., 1962.
Море М.І., Пишкало А.М. Методика навчання математики в 1 - 3 класах.- М .: Просвещение, 1975.
.Бекаревіч А.Н. Формування поняття числа в 4-8 класах.- Мінськ, 1985.
.Задачи для контрольних робіт з математики/Под ред. Л.П. Стойлова, Н.Н. Лаврова, Л.О. Деніщева, В.Л. Морозова.- М., 1993.
.Н.Я. Виленкин, Н.Н. Лаврова, В.Б. Різдвяна, Л.П. Стойлова; Под ред. Н.Я. Виленкина/Задачник-практикум з математики.-М .: Просвещение, 1977. - 204 с.
.Істоміна Н.Б. Активізація учнів на уроках математики в початкових класах.- М., 1985.
.Істоміна Н.Б. Методика навчання математики в початкових класах. М., 2002. - 288 с.
.Канбекова Р.З. Основи початкового курсу математики. Стерлітамак: СГПІ, 1997. - 238 с.
.Математіка/Под ред. Н. Я. Віленкін, А. М. Пишкало, В. Б. Різдвяна, Л. П. Стойлова.- М., 1977. - 350 с.
.Математіческая енциклопедія-Т. 3. М .: Радянська енциклопедія, 1982.
.Ю.Мікуліна Г.Г. Вчимо розуміти математику 1 клас М., 1994 р 120с.
.Мінская Г.І. Формування поняття числа на основі вивчення ставлення величин//Вісник - 2000 -№ 7 С. 25-37.
.Обученіе і розвиток/Під ред.Л.В. Занкова.- М., 1975.
.Стойлова Л.П., Пишкало A.M. Основи початкового курсу математики. М., 1988.
.Актуальние проблеми методики навчання математики в початкових класах./Под ред. М.М. Моро; А.М. Пишкало.- М .: Педагогіка, 1977. - С. 58.
.Воліна В.В., Свято числа: Книга для вчителів та батьків.- М .: Знание, 1993. - С. 33.
.Воложкіна М.І., По сторінках старих підручників//Початкова школа.- 1993. - №4 - С. 63.
.Віноградов І.І. Основи теорії чисел.- СПБ .: Лань, 2004. - С. 87.
.Ершов Ю.Л. Теорія нумерацій.- М .: Наука, - 1977. - С. 404.
.Зайцева Л.С. Програми середньої загальноосвітньої школи. Початкові класи 1-3 класи.- М .: Просвещение, 1988.
.Істоміна Н.Б., Нефедова І.Б. Про особливості роботи за підручником математики для 1 класу чотирирічної початкової школи//Початкова школа, 1999. - №9.- С. 32
.Істоміна Н.Б. Методика навчання в початкових класах.- М .: Просвещение, 2002. - С. 13.
.Істоміна Н.Б. Проблеми сучасного уроку математики в перших класах//Початкова школа, - 2001. - №4. С. 69.
.Каплан Б.С. та ін. Методи навчання математики.- М .: Наука, 1981. - С. 25.
.Ломако М.В., Звонова Є.В. Нестандартні уроки математики//Початкова школа, 2002. - №8 - С. 38.
.Математіка. Підручник для 1-4 класів./Сост. Моро М.І., Бантова М.А.- М .: Просвещение, +1999.
Море М.І. Про роль математики для школярів//Початкова школа, 2003. - №2. С.3.
.Новоселова Г.М. Зірки і числа нумерологія.- М .: Библиополис, +1999.
.Ожігова Є.П. Розвиток теорії чисел в Росії.- СПб .: Наука, - 1972. С. 350.
.Петерсон Л.Г. Математика 1 клас.- М .: Ювента, 2002 - С.64.
.Петерсон Л.Г. Математика 1 клас.- М .: Баласс, С - інфо, 1999. С.180.
.Програмно-методичні матеріали. Математика. Початкова школа./Склала І.А. Петрова.- М .: Дрофа, 1999. - С.180.
.Стойлова Л.П., Пишкало А.М. Основи початкового курсу математики.- М .: Просвещение. 1988. - С. 320.
.Веселая математика: Наочний посібник для дітей дошкільного віку.- М .: Град-Пресс. АСТ - Пресс, 1 994.
.Казачкова Т.М. Число і цифра 8//Початкова школа, - 2007. - №5.- С. 3.
.Добренкова М.М. Склад числа 9//Початкова школа, - 2007. - №12.- С. 25.
.Рудніцкая В.В. Чого навчить математика?// Початкова школа, - 2007. - №7. С. 39.
.Жабская Г.М. Урок математики//Початкова школа, - 2004. - №11.-С. 2.
.Пірогова М.М. Математика - це чудово!// Початкова школа, - 1999. - №6. С. 2
.Кліні С.К. Введення в математику.- М .: Изд. інстр. лит., 1957.
число ряд арифметичний
Додаток 1
План-конспект уроку з математики на тему: «Число і цифра 5»
Мета: - познайомити з числом і цифрою 5, складом числа 5, формувати уявлення про п'ятикутнику.
Обладнання:
у вчителя на дошці: вагончики, маршрут подорожі з завданнями;
в учнів: індивідуальні набірні полотна з цифрами і арифметичними знаками.
Хід уроку :. Підготовка до нової теми. Робота з геометричним матеріалом.
Учитель знаходить на підлозі геометричну фігуру. Діти, хто втратив ніс? Перевірте, у всіх ніс на місці.
(ді...