>
Дану курсову роботу можна використовувати в курсі шкільної програми 10 класу в розділах: В«Складні ефіри. Жири; Вуглеводи; Білки В»для проведення уроків, лабораторних робіт і дослідів з підручника В«ХіміяВ» 10 клас, Габрієлян О.С., Маскаєв Ф.Н., Пономарьов С.Ю., Теренін В.І., видавництво "Дрофа", 2005 рік. У більш ранніх видавництвах цього підручника, наприклад 2002 року, цих тем немає, але вони є в курсі 11 класу.
В
3.1 Урок: В«Фізико-хімічні зміни вуглеводів продуктів харчування в процесі технологічної обробки В»
Цілі уроку:
Освітні : p> В· поглибити знання про будову і властивості вуглеводів;
В· виявити зміни вуглеводів продуктів харчування при технологічній обробці;
В· показати взаємозв'язок фізичних і хімічних процесів.
Розвиваючі : p> розвивати:
В· вміння застосовувати знання теорії на практиці;
В· вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;
В· спостережливість, самостійність. p> Виховні : p> прищеплювати:
В· почуття особистої відповідальності і свідомого ставлення до правильним і безпечним методам лабораторної роботи;
В· інтерес до обраної спеціальності;
В· показати студентам провідну роль теорії в пізнанні практики.
Плановані результати
Знати :
В· склад, будова, основні властивості та зміни вуглеводів в процесі технологічної обробки продуктів харчування. p> Вміти :
В· виявляти зв'язок між будовою і властивостями вуглеводів;
В· пояснювати вплив змін вуглеводів на якість готової продукції в процесі технологічної обробки продуктів.
Тип уроку : лабораторна робота
Форма уроку : комбінований
Комплексно-методичне забезпечення :
На столі викладача: p> В· мультимедійний проектор, комп'ютер, екран
На столах учнів:
В· хімічні реактиви: сірчана кислота, йод, сахароза, крохмаль, сульфат міді, гідроксид натрію, вода;
В· хімічна посуд: спиртівки, сірники, порцелянові чашки, азбестові сітки, піпетки, пробірки, штативи, колби;
В· методичне посібник "Фізико-хімічні процеси, що формують якість продукції громадського харчування ";
В· інструкція з виконання лабораторної роботи.
Методи навчання : p> В· словесні p> В· наочні p> В· практичні p> В· проблемні p> Міжпредметні зв'язку : p> В· органічна хімія
В· Фізколлоїдная хімія
В· товарознавство
В· технологія приготування їжі
В· біологія p> В· фізика
Хід уроку:
Викладач: Всі продукти харчування є джерелами харчових речовин, необхідних організму людини для нормального розвитку та функціонування. Ми розглянемо сьогодні тільки одну групу речовин - вуглеводи . Вуглеводи - найважливіші речовини продуктів харчування. ...