Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





> Комплексне заняття В«Подорож у весняний лісВ»

Цілі

Закріпити знання дітей про весняні зміни в живій і неживій природі (додаток світлового дня, кількість сонячних днів; колір неба; підвищення температури повітря; танення снігу, бурульки, крапель, проталини; кінець сплячки у звірів, линька , турбота про потомство; поява комах; приліт птахів, будівництво гнізд; весняне стан дерев, поява трави, квітучих рослин).

Розвивати уміння порівнювати різні періоди весни.

Продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей; робота над диханням, дикцією, інтонаційної виразністю.

Виховувати радісне, дбайливе ставлення дітей до пробуджується природі. p align="justify"> Матеріал. Іл. П., системний оператор, фланелеграф, дидактичні ігри В«КульбабаВ»,

В«Правила друзів лісуВ», В«Коли це буваєВ». В«Пори рокуВ», ілюстрації, мнемотабліца. Моделі, аудіо супровід - доріжки № 9, 10. p align="justify"> Попередня робота. Читання художньої літератури; розглядання репродукцій з картин відомих художників; спостереження на прогулянках. p align="justify"> Хід заняття

. Діти за столами, у кожної дитини по чотири картки-моделі від гри В«Коли це буваєВ». p align="justify"> В гості до дітей прийшов знайомий Буратіно. Цілий рік діти допомагали йому вирішувати дуже важкі завдання. Ось і сьогодні Буратіно просить допомогти розібратися, про який час року йде мова у віршах, які йому вчора читала Мальвіна:

Посмішкою ясною природа

Крізь сон зустрічає ранок року;

Синіючи, блискучі небеса. p align="justify"> Ще прозорі лісу

Неначе пухом зеленіють.

(О. Пушкін)

На галявинці, у стежки

Пробиваються травинки.

З горбка струмок біжить. p align="justify"> А під ялинкою сніг лежить. p align="justify"> (В. Заходер)

Повертаються шпаки -

Наші старі мешканці. p align="justify"> Горобці у калюжки

Галасливої вЂ‹вЂ‹зграйкою кружляють. p align="justify"> (Г. Ладонщіков)

Буратіно. Хто скаже, хто знає, коли це буває? p align="justify"> Діти. Навесні! (Пояснюють, доводять послідовно кожне чотиривірш.) p align="justify"> Буратіно. Скільки місяців тривати весна? Назвіть їх. (Відповіді дітей.) Послухайте ще вірші і скажіть-доведіть, про яке весняному місяці кожне з них:

Замір ліс в прозорій імлі,

На деревах тануть крижинки.

З гілок падає крапель,

І чутна синиці трель. p align="justify"> (Березень)

Сніг зійшов. Запахло пріллю. p align="justify"> Прокотився в небі грім.

Мурахи під старою ялиною

Всім сімейством будують будинок. (Квітень)

Дружно лопаються бруньки,

Розпускаються листочки,

На траві роса тремтить. p align="justify"> Лось за веселкою біжить. p align="justify"> (Травень)

(Відповіді дітей.)

Буратіно. Молодці! Ось тепер і я все зрозумів. А хочете відправитися разом зі мною в весняний ліс? Тоді потрібно отримати квитки на поїзд, а для цього дайте відповідь на питання ваших квитків - чого не можна робити в лісі, якщо ви його друзі? (Гра В«Вгадай правилоВ»)

. Діти в колі. Вихователь. У ліс поїдемо на поїзді. Займайте місця у вагончиках. Порахуємо, хто в якому вагоні виявився (кількісний рахунок: перший, другий, ...). Машиніст - переможець у грі В«Вгадай правило!В» - Говорить ясно, голосно, неквапливо: В«Двері зачиняються!В» p align="justify"> (Ходьба по колу. Побудова В«поїздВ». Витягнуті руки зігнути.)

Діти. Ш-ш-ш-ш-ш-ш ... (Губи колесом). p align="justify"> Вихователь. Застукали колеса: Так-так-так-так-так ... (Змінюються темп, сила голосу, висота). Поїзд проноситься через поля, потім зелений ліс встає попереду. На деревах ніжні листочки. Йдемо юрбою лісовою стежкою. Дивіться, на полянці стоїть висока розлога сосна, вона тихо шумить, хоча вітру немає. p align="justify"> Діти. Ш-ш-ш-ш-ш-ш ...

Вихователь. Скажімо скоромовку про сосну. p align="justify"> Шуміли і нашіптували

Верхи високих сосен. (Повторити 2-3 рази.) p align="justify"> (Знову проговорюють повільно, ясно, чітко.)

Вихователь. Піднімаємося на гору, вершини сосен погойдуються поруч, до них можна дотягнутися рукою. p align="justify"> Звучить аудіозапис зі звуками весняного лісу: шелест дерев, цокання білки, удари дятла, пісня синиці, курликання журавлів - доріжка № 9. Діти слу...


Назад | сторінка 13 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Недоношені діти. Патології недоношених дітей
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Психолого-педагогічна характеристика дітей Зі складаний дефектом. Сліпоглу ...
  • Реферат на тему: Росія та її діти. Історичний розвиток громадського піклування дітей і підл ...
  • Реферат на тему: Важкі діти