Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Нестандартні форми навчання як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів

Реферат Нестандартні форми навчання як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів





ені домашні завдання. Диференціація домашніх завдань з урахуванням інтересів і схильностей учнів. Допомога вчителя, батьків у виконанні відстрочених домашніх завдань в період підготовки уроку.

поділ класу на групи за інтересами, як у процесі підготовки, так і при проведенні уроку. Розподіл ролей в групах, завдань кожному учневі;

опора на життєвий досвід учнів (апперцепція), тісний зв'язок відібраного на урок матеріалу з життям, з регіональними проблемами.

нестандартна структура уроку, можуть бути відхилення від тимчасових рамок традиційного уроку, можуть бути відсутніми традиційні структурні елементи уроку (наприклад, етап пояснення нового матеріалу вчителем.

протягом всього уроку діють діти, передбачається мінімальне долі уроці учителя.

Методично високоефективними, що реалізовують нетрадиційні форми навчання, розвитку та виховання учнів є урок - спектакль, урок - свято, відео-урок, урок - екскурсія, урок - інтерв'ю та інші форми занять.

Нетрадиційні форми проведення уроків дають можливість не тільки підняти інтерес учнів до досліджуваного предмета, а й розвивати їх творчу самостійність, навчати роботі з різними джерелами знань.

Такі форми проведення занять «знімають» традиційність уроку, оживляють думку. Однак необхідно відзначити, що занадто часте звертання до подібних форм організації навчального процесу недоцільно, оскільки нетрадиційне може швидко стати традиційним, що, в кінцевому рахунку, призведе до падіння в учнів інтересу до предмета.

При виборі форм нетрадиційних уроків нами враховувалися рівень підготовки учнів, специфіка і складність матеріалу.

Необхідно відзначити, що нетрадиційні форми уроків збагачують учнів новими враженнями, надають уроку привабливість, створюючи позитивний психологічний клімат в класі, сприяють кращому запам'ятовуванню тематичного матеріалу, розвивають мовну активність і самостійність учнів, і, що дуже важливо, дозволяють реалізувати виховні цілі навчання, підвищують мотивацію учнів до навчання, активізують пам'ять і розвивають особистість дитини. [38]

Нетрадиційний підхід до проведення уроку дозволяє спонукати учнів:

) до активізації розумової діяльності,

) до самостійної творчості,

) до прояву прихованих можливостей кожного учня, а це дає можливість більш тісного спілкування вчителя з учнем (втілюється творчість учнів і вчителя),

) до прояву почуття колективізму, співпереживання за товариша, відповідальності перед всією групою - не підвести, не відстати від однокласників, тобто мають великий виховує потенціал,

) до усвідомлення важливості навчання в школі, робить його допитливим і мотивує до вивчення предмета.

Нетрадиційні активні форми проведення уроків сприяють підвищенню якості навчання, заміна традиційної форми організації уроків залучає учнів в «запропоновані обставини», посилює «особисту причетність» кожного учня до подій на уроці, створює загальний спонукальний фон до діяльності, вчить школярів працювати з книгою, сприяє самореалізації, прояву креативності, самостійності і, таким чином, сприяє підвищенню мотивації навчання.

Розробка уроку з російської мови в 3 класі на тему: «Підмет і присудок як головні члени речення»

Тема уроку: Підмет і присудок як головні члени речення

Цілі:

Формувати вміння знаходити дієслова та іменники в тексті.

Вживати їх у промові виділяти в реченні

Розвивати мова, мислення, увагу, уяву, пам'ять, спостережливість учнів

З. Виховувати працьовитість, взаємовиручку, інтерес до російської мови.

Обладнання: казковий будиночок, малюнки гномів, демонстраційні таблиці, малюнки, магнітофон, касета - диск «Білосніжка і сім гномів», телевізор

ХІД УРОКУ

. ОРГ МОМЕНТ

Рот, хлопці, на замок

Починається урок

У подорож підемо

У країну казок потрапимо

Слухай, думай, спостерігай Казку нашу відгадай

Очки дружно закривайте Казку в душу пропускайте

ЗВУЧИТ МУЗИКА

За горами, за лісами,

За широкими морями,

У дивовижному будиночку своєму Живуть гноми всемером

З ними оселилася я

Ну ка, відкривай очі!

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ БІЛОСНІЖКА

Я рада вітати вас в...


Назад | сторінка 13 з 31 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку. Урок-свято
  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку як один із способів підвищення ефективності навчан ...
  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку як засіб підвищення мотивації до іноземної мови
  • Реферат на тему: План-конспект уроку гімнастики для учнів 4 класу
  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку