ве групи поділяються всі тварини? (Дикі, Свійські).
VІІІ. Цікавинки про тварин.
метеликів назівають літаючімі квітами, Які Ніби відірваліся від рослини.
Домашні кішкі наділені даром знаходіті Хворі місця свого хазяїна.
Павук - це Найрозумніший мисливець на планеті.
Гра «Піймай Назву тварини».
Два півники, два півники
Горох молотили,
Дві курочкі- чубарочкі
До млина носили.,
Цап меле, цап меле,
Коза засіпає.
ІX. Підсумок.
Тести (усно дати правильні відповідь).
. Тварини - це частина:
а) нежівої природи; б) живої природи.
. Тіло птахів вкріте:
а) Луска; б) шерстю; в) пірям.
. Комахи мают:
а) крила; б) 6 ніжок.
. Риби діхають:
а) носом; б) легенями; в) Зябрев.
. Тіло комах поділено на:
а) 3 части; б) 5 частин.
Як людина винна ставити до тварин? (ВІДПОВІДІ дітей).
на завершення учень читає вірш.
живої природи світ Таємничий
Мі на уроці сегодня відкрілі.
навч фарбувати не руйнуваті,
А примножувати, любити, оберігаті!
Як тварини готуються до зими
( Урок у 2 класі)
Мета. Встановити причиново-наслідкові зв'язки между змінамі в нежівій и жівій -природі, жітті рослин и тварин; формуваті уявлення про перелітніх и зімуючіх птахів; збагатіті словник дітей новімі словами; розвіваті спостережлівість, уміння порівнюваті, узагальнюваті; виховувати любов до природи, Дбайливий ставлені до тварин.
Обладнання: Табліці з збережений тварин, девіз уроку на дошці, записи мелодії для фізкультхвілінкі, макет телевізора, шапка-маска синоптик raquo ;, костюм комахи Сонечко raquo ;, Малюнок Із збережений осінніх дерев, кошик з дарунка осені, мікрофон.
Хід уроку
I. Організація класу.
Учитель. Пролунав вже дзвінок,
ВІН покликає на урок.
Тож години не втрачаймо,
Роботу почінаймо.
А працювати будемо під девізом (запису на дошці): Чім более прочітаєш, тім более пізнаєш .
II. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и Завдання уроку.
Тему уроку записано на дошці.
Завдання: довідатісь про Зміни в поведінці тварин восени; про їхню підготовку до зими; збагатіті словник новімі словами, переконатіся у правільності девізу уроку.
ЦІ знання потрібні для Подальшого Вивчення природи.
III. Актуалізація опорних знань учнів.
З'ясування змін у природі.
Спочатку послухаємо синоптика з повідомленням про погоду сьогоднішнього дня. (За столом з'являється синоптик и сообщает про Зміни в погоді через макет телевізора).
Синоптик. Сьогодні ... (число и місяць), температура Повітря ..., вітер ..., на вулиці стало холодніше.
Учитель. Дякуємо, синоптику, прогноз є, чи можемо працювати далі.
Коженая з вас веде спостереження за своими об'єктами. Які ж Зміни відбуліся з ними за тиждень?
Чі схожі Зміни в природі на ті, что зображені на малюнку на дошці?
Підсумок. Молодці. Продовж вести спостереження.
IV. Робота над темою уроку.
Бесіда .
Діти, яка зараз пора року?
Так, закінчується володарюванням осені. Останні листочки вона роздає.
А нам на урок передала вісь цею чарівний кошик. (На столі заявляється великий кошик, прікрашеній різнокольоровім листя дерев, плодами Шипшина, глоду, насінням гарбуза, з которого аплікатівно зроблені осінні квіти).
Заплющіть очі, пріслухайтесь. Щось шепоче, шелест у кошику. (У цею годину до дошки виходим учениця класу в костюмі сонечка).
Сонечко. Ой ой ой! Почекаев! Я поспішаю. Як гарно Було, тепло влітку! Тепло, а скільки попеліці (в руках Малюнок попеліці) .Я їх дуже люблю. Та де ж вони? С...