Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Заняття як форма організації природознавчої роботи в установі дошкільної освіти

Реферат Заняття як форма організації природознавчої роботи в установі дошкільної освіти





знання про пори року) і екологічно правильного ставлення до природних явищ і об'єктів.

Проблема екологічного виховання дошкільника відноситься до числа корінних проблем теорії виховання і має першорядне значення для виховної роботи. Усі видатні мислителі і педагоги минулого надавали великого значення природі як засобу виховання дітей: Я. А. Коменський бачив у природі джерело знань, засіб для розвитку розуму, почуттів і волі. К. Д. Ушинський був за те, щоб вести дітей в природу raquo ;, щоб повідомляти їм все?? Доступність і корисне для їх розумового і словесного розвитку. Ідеї ??ознайомлення дошкільнят з природою отримали подальший розвиток у теорії і практиці радянського дошкільного виховання.

Список використаної літератури


. Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти Республіки Білорусь до 2013/2014 навчального року від 22 липня 2013

. Кодекс Республіки Білорусь про освіту від 13 січня 2011 № 243-З

. Постанова Міністерства Охорони здоров'я Республіки Білорусь від 25 січня 2013 № 8. Про затвердження Санітарних норм і правил Вимоги для закладів дошкільної освіти та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Міністерства охорони здоров'я Республіки Білорусь та їх окремих структурних елементів.

. Навчальна програма дошкільної освіти/М-во освіти Респ. Білорусь.- Мінськ: НДО, Аверсев, 2013. - 416 с.

. Васильєва, А.І. Навчайте дітей спостерігати природу/А.І. Васильєва М .: Просвещение, 1972. - 126 с.

6. Веретеінікова, С. А. Ознайомлення дошкільнят з природою: підручник/С.А. Веретенникова.- М.: Просвітництво raquo ;, 1980. - 369 с.

7. Волчкова, В.Н. Конспекти занять у старшій групі дитячого саду. Екологія/В.Н.Волчкова, Н.В.Степанова.- Воронеж: ПП Лакаценін С.С., 2006. - 128 с.

. Ладутько, Л. Пори року: Заняття в дитячому саду/Л.Ладутько//Пралеска.- 2002. - № 1. - С. 15-24, 29-35.

. Методика екологічного виховання в деском саду: робота з дітьми середніх і старших груп дитячого садка/С.Н.Ніколаева.- М .: Просвещение, 2001. - 208 с.

. Світ природи і дитина/Под ред. Л.М.Маневцовой, П.Г.Саморуковой.- СПб: Акцідент, 1998 - 319 с.

. Молодова, Л.П. Ігрові екологічні заняття з дітьми: навч. метод. посібник для вихователів дитячого садка/Л.П.Молодова.- Мн .: Асар, 1995. - 128 с.

12. Миколаєва, С. Н. Теорія і методика екологічної освіти дітей: навчальний посібник/С.М. Миколаєва.- М.: Академія raquo ;, 2005. - 336 с.

13. Ніфадьева, Л.А. Пізнаємо людини/Л.А.Ніфадьева.- Могильов: МДУ ім. А.А.Кулешова, 2000. - 42 с.

14. Серебрякова, Т.А. Екологічна освіта в дошкільному віці: навчальний посібник/Т.А.Серебрякова. М.: Академія raquo ;, 2006 - 208с.

15. Стрєха, Е.А. Ознайомлення дітей дошкільного віку з природою: посібник для педагогів установ дошк. освіти/Е.А. Стрєха.- Нар. асвета, 2012.


Додаток 1


Освітня область Дитина і природа

Тема: Розмноження рослин

Мета заняття: Дати дітям уявлення про розмноження рослин за допомогою кореня, стебла, листя.

Обладнання: Малюнки дерева, чагарнику, трав'янистих рослин, втечу традесканції, горщик з грунтом, скляна банка; малюнки: Розмноження стебловими і листовими живцями .

Хід заняття

Вихователь: Сьогодні на занятті ми з вами познайомимося з вегетативним розмноженням рослин: живцями, відводками, бульбами, цибулинами, вусами, кореневими нащадками.

Вихователь: Які частини рослин ви знаєте?

Діти відповідають на питання за малюнками на дошці: дерева, чагарнику, трав'янистої рослини.

Д. Дерева - рослини з дерев'янистими стеблами. Кожне дерево має корінь, гілки, листя, квіти, плоди. Це дуб, береза, клен. Чагарники від дерев тим, мають не один стовбур, як дерева, а кілька стволиков. Чагарники мають корінь, листя, квіти, плоди. Це бузок, смородина, аґрус.

Трави мають корінь, зелені, соковиті стебла, листя, квіти, плоди. Це конвалія, герань, медунка, подорожник.

Вихователь: Спасибі! Яку частину рослини використовують для розмноження?

Діти: Семена.

Вихователь: Рослина з сімені розвивається так: насіння - проросток з корінцем - проросток з кількома листочками - доросла рослина спочатку з квітами, а потім з плодами.

Вихователь: Ви дізналися, що для проростання насіння потрібна вода, світло, тепло, повітря. Коли ж і в який грунт треба сіяти насіння?

Вихователь: Квіткові рослини розмножуються не тільки насінням. Багато хто з них розмножуються живцями коренів, стебел і листя. Держак - це частина стебла, ко...


Назад | сторінка 14 з 17 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Спостереження - провідний метод екологічного виховання та освіти дітей стар ...
  • Реферат на тему: Порівняльний аналіз змін і доповнень, внесених Декретом Президента Республі ...
  • Реферат на тему: Музичні заняття як провідна форма навчання, виховання та розвитку дітей
  • Реферат на тему: Аналіз формування та ефективність використання трудових ресурсів на приклад ...
  • Реферат на тему: Використання предметно-розвиваючого середовища як засобу екологічного освіт ...