Запишіть у зошит!
4. Якщо D 1 <0, то і D <0. D 1 <0
- Що відомо про коріння? (Коренів немає) коренів немає
5. Розглянемо цю формулу для х 2 + 2nx + c = 0 наведеного квадратного рівняння. p> - Яку формулу коренів квадратного рівняння ми отримаємо? p> а = 1.
- Запишіть!
- Уважно подивіться, які є питання?
4.3. Підсумок: ми познайомилися з новою формулою, яка в деяких випадках полегшує нам розрахунки.
4.4. Закріплення нового матеріалу.
а) Вирішуємо разом, один учень біля дошки: х 2 - 2,4 х +1 = 0
b = 2,4; n = - 1,2
D 1 = n 2 - ас
D 1 = 1,44 - 1 = 0,44
В В В В
Відповідь:
б) х 2 + 6х + 8 = 0
b = 6, n = 3
D 1 = n 2 - ас
D 1 = 3 2 - 1 * 8 = 9 - 8 = 1
В В
= -4
В В
Відповідь: x 1 = - 4, x 2 = - 2. p> в) 3х 2 - 3х + 4 = 0 (Самостійно)
- Коріння цього рівняння можна знайти за новою формулою? (Ні, тому що b - число непарне).
- Вирішуємо рівняння за відомою вам вже формулі.
3х 2 - 3х + 4 = 0
D = 9 - 4 * 3 * 4 = 9 - 48 = - 39
D <0 => рішень немає.
5. Підсумок уроку. p>-Що нового дізналися сьогодні на уроці?
2.2. Урок - практикум з теми «гшення квадратних рівняньВ» [16,22]
Цілі уроку:
В· відпрацювання загальних умінь і навичок при вирішенні квадратних рівнянь;
В· розвиток уваги, навичок самоконтролю і самооцінки.
Обладнання: картки для самостійної роботи.
Хід уроку:
1.Організаціонний момент (1 хв)
Повідомлення теми і мети - повторимо, то, що необхідно знати при вирішенні квадратних рівнянь; перевіримо свої вміння вирішувати квадратні рівняння в самостійній роботі.
2. Розминка (6 хв)
2.1. Гра В«Заповни квадратВ». (Вправа на розвиток пам'яті та уваги). За 10 секунд запам'ятати, що записано в клітинах квадрата, і записати в свій квадрат.
А
Р
У
Е
Н
В
Е
І
Н
зашифрувати слово «вВНЯННЯВ»
1.2. Історична довідка. Прості рівняння люди навчилися вирішувати більше трьох тисяч років тому в Стародавньому Єгипті, Вавилоні і тільки 400 років тому навчилися вирішувати квадратні рівняння. Одним з тих, хто зробив великий внесок у розвиток математики, був французький математик Вієт. Ім'я цього математика нам скоро зустрінеться. p> 1.3. Повторю...