Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Розвиток образної мови старших дошкільників за допомогою творів та фольклорного жанру

Реферат Розвиток образної мови старших дошкільників за допомогою творів та фольклорного жанру





С.150-153. p> 8. Соловйова О. І. Методика розвитку мови і навчання рідної мови в дитячому садку. - М.: Просвітництво, 1966. - 175с. p> 9. Тихеева Є.І. Розвиток мови дітей - М.: Просвещение, 1972. - 280с. p> 10. Усова А. П. Російська народна творчість у дитячому садку. - М.: Изд-во Міністерства освіти РРФСР, 1947. - 71С. p> 11. Ушакова О. С. Розвиток мови дошкільника. - М.: Изд-во інституту психотерапії, 2001. - 237с. p> 12. Флерина Є. А. Розповідання в дошкільній практиці// Хрестоматія з теорії і методики розвитку мовлення дітей дошкільного віку: Учеб. посібник для студ. вищ. і середовищ. пед. навч. закладів/Упоряд. М.М. Алексе-єва, В.І. Яшина. - М.: Видавничий центр В«Акаде-міяВ», 1999. - С.189-191. br/>






















В  Додаток 1

Заняття 1. Розповідання дітям російської народної казки В«У страху очі великіВ»

Мета: згадати з дітьми відомі їм російські народні казки; з'ясувати, чи є у них улюблені народні казки і які саме; познайомити з однією з приповідок; допомогти зрозуміти зміст казки В«У страху очі великіВ» і позитивно оцінити її; проаналізувати мовні багатства казки, звернути увагу дітей на незвичайність її назви (це приказка), на образні порівняння (В«відра з огірочокВ» і В«відра з наперстокВ» тощо); відпрацьовувати інтонаційну виразність мови (читання кінцівки казки в особах).

Хід заняття.

Вихователь повідомляє дітям, що на сьогоднішньому занятті розмова піде про російській народній казці. Просить згадати, як зазвичай починаються казки і як закінчуються. Пропонує назвати відомі їм російські народні казки. Стежить за точністю відповідей, поправляє дитини, якщо він згадує авторську казку або казку народів світу. Хвалить дітей за активність, за правильні відповіді дає фішки.

Потім діти називають свої улюблені російські народні казки, а також казку, яку їм розповідали минулого місяця (В«Заєць-хвастаВ»), згадують її кінцівку (В«Ось ти молодець, що не хваста, а сміливець!").

- А в казці, яку ви почуєте сьогодні, - каже вихователь, - живуть-поживають В«Бабуся-старенька, внучка-хохотушка, курочка-квохтушка і мишка-норушкаВ». Запам'ятали героїв казки? Хто назве їх правильно, отримає відразу дві фішки. Слухайте казку уважно да на вус мотайте:

За синю морю корабель біжить, Сірий вовк на носі варто, А ведмідь вітрила кріпить. Заюшка кораблик за мотузку веде, Лисичка через кущика хитро дивиться: Як би зайчика вкрасти. Як би мотузку зірвати. p> Це ще не казка, а приказка, а казка вся попереду.

Закінчивши розповідати, педагог запитує, чи все дітям зрозуміло, чи сподобалася казка. Дає можливість обмінятися враженнями і повторює заключну фразу, щоб допомогти малюкам усвідомити, що приказку В«У страху очі великі В»приводять у тих випадках, коли людям від страху ввижається те, чого немає насправді.

- Кому ж що привиділося? - задає педагог питання. Вислуховує відповіді, зачитує кінцівку казки. Пропонує чотирьом дітям прочитати уривок в особах (з місця), а заключну фразу всім Вимовити хором. Нагороджує фішками дітей за хорошу декламацію.

Потім уривок читають в особах ще четверо детей.

В кінці заняття вихователь запитує, чи сподобалася нова казка, кому що в ній особливо сподобалося. Повідомляє, що існують 2 варіанти цієї казки. Другий варіант під назвою В«Бабуся, внучка та курочкаВ» схожий на цей, але є між ними і відмінність. Демонструє ілюстровані видання обох казок і пропонує дітям у вільний час уважно розглянути ці книги, порівняти їх, а потім розповісти їй і один одному про свої спостереження. Запитує, хто скільки фішок отримав. br/>

Заняття 2. Переказ ескімосской казки В«Як лисичка бичка образилаВ».

Мета: допомогти дітям зрозуміти і запам'ятати зміст казки, вчити переказувати текст цілком і по частинах, драматизувати уривки.

Хід заняття:

- Сьогодні, діти, ви почуєте чудову казку В«Як лисичка бичка образила В», - говорить педагог. - Хто кого образив? А хто це такий - бичок? Як він виглядає? (Зазвичай діти починають розповідати, як виглядає теля.) Ви розповіли про теляті. А ще є морська рибка під назвою В«бичокВ». Ось його-то лисичка і образила. Хочете знати, де це сталося і як? Вихователь читає казку:

Йшла одного разу лисичка по березі моря. А бичок, рибешка морська, висунувся з води і став лисичку розглядати. Побачила лисичка бичка і заспівала:

Бичок, бичок. Булькатий. Бичок, бичок. Большеротий. Бичок, бичок, Колючий бочок! p> А бичок їй каже:

- А ти кудлата, і очі у тебе круглі! І в море ти жити не можеш! Заплакала маленька лисичка і побігла додому. Лисиця-мати запитує:

- Хто тебе образив, доню? Чому ти плачеш? p> - Як же мені не плакати? Мене морської бичок образив. Наговорив мені, що я кудлата і очі у мене круглі. А лисиця...


Назад | сторінка 14 з 16 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Жанрово-стільові Особливостігри англійської літературної казки ХІХ ст. на ...
  • Реферат на тему: Формування моральних якостей у дітей молодшого дошкільного віку за допомого ...
  • Реферат на тему: Німецькі народні казки в літературній обробці братів Грімм
  • Реферат на тему: Переклад авторської казки з англійської мови на російську
  • Реферат на тему: Вплив казки на вдосконалення словесно-логічного мислення у дітей старшого д ...