робочих місць.
Доробити фрагмент малюнка. На наступне заняття принести ті ж інструменти і матеріали для виконання мозаїки.
Урок 7
Розділ програми: Художня обробка матеріалів
Тема: Мозаїка з річкової гальки
Клас: 1 клас??
Цілі уроку:
Освітня: познайомити з новим видом мозаїки з використанням річкової гальки; розширити і поглибити знання, а так само освоїти прийоми при виготовленні декоративного панно; сформувати вміння працювати в колективі.
Розвиваюча: Розвинути вміння та навички роботи з різними декоративними матеріалами; розвиток фантазії і творчого підходу до виконання роботи.
Виховна: Виховати акуратність, точність.
Тип уроку: комбінований
Основний метод проведення уроку: словесний, наочний
Обладнання: простий олівець, маркер, кисті, щітка і губка, молоток, ножиці; папір для ескізів, оргаліт для основи, річкова галька, гуаш, бронзова фарба, клей ПВА, лак, цвяхи, ємності, стакан для води, велике сито.
Дидактичний матеріал до навчального заняття: технологічна карта, декоративні панно з річкової гальки
Місце проведення: клас
Хід уроку
I Організаційний етап;
Перевірка готовності до уроку. Привітання учнів.
II Повідомлення теми і мети уроку;
Що таке мозайка?
Тема сьогоднішнього уроку «Мозайка з річкової гальки»
І сьогодні ми будемо виготовляти колективне пано з річкової гальки.
III Опитування учнів з вивченого матеріалу.
Що таке річкова галька?
Де її можна зібрати?
Як ви уявляєте собі нашу майбутню саморобку?
IV Виклад нового матеріалу;
Мозаїка (фр. mosaique, ит. mosaico, від лат. musivum - букв. присвячене музам) - один з видів монументального мистецтва. У мозаїці зображення і орнамент складаються зі шматочків різнокольорових натуральних каменів, скла, кераміки, дерева та ін. Матеріалов.Самий древній (античний) і простий вид мозаїки - мозаїка з річкової гальки. Не дивлячись на простоту і доступність матеріалу, результат перевершує всі очікування. (Демонстрація роботи «Російський триколор).
V Вступний інструктаж;
При виготовленні панно необхідно дотримуватися певну послідовність. Просіяти річкову гальку; розсортувати камені за кольором і розміром. Намалювати ескіз. З'єднати раму з основою (раму заздалегідь виготовляє шкільний тесля). Пофарбувати раму бронзовою фарбою. Нанести малюнок на основу, обвести контур маркером. По контурах малюнка нанести клей ПВА і викласти його камінням. Колір гальки вибираємо відповідно до ескізу. Простір усередині контуру малюнка покриваємо клеєм і заповнюємо галькою. Сушимо картину під пресом. Тонуємо картину відповідно до ескізу. Покриваємо роботу лаком. При роботі будемо керуватися технологічною картою. (Учитель демонструє технологічну карту учням, вивішуючи її на дошку)
VI Самостійна практична робота учнів;
Практична частина уроку поводится в комплексній формі колективного художньої творчості, тобто учні розділяються на групи і кожна група виконує певне завдання, операцію. Учнів ділять на групи відповідно до комплексом їх знань і вмінь. Дана форма роботи сама розвиваюча і дозволяє дітям вийти на творчий рівень.
Вся практична робота виконується у відповідності з технологічною картою.
VII Підсумки уроку
Що ми сьогодні виготовляли?
У кого виникли труднощі при роботі з річковою галькою?
Чи було вам цікаво працювати на уроці?
VIII Домашнє завдання
Виготовити міні панно з річкової гальки на будь-яку тему.
Висновок
Трудове навчання в початкових класах ставить метою сформувати у дитини вміння самостійно орієнтуватися в будь-якій роботі, тобто навчальна трудова діяльність розглядається як засіб пізнання навколишнього світу і своєї ролі в ньому як перетворювача.
У завдання вчителя входить не стільки допомогти дитині в усвідомленні або виготовленні вироби, вироби, скільки в забезпеченні умов, при якому потенціал учня буде використаний повністю. Для цього вчителю необхідно пам'ятати про особливості діяльності учня на уроці праці, що включає в себе як рівнозначні інтелектуальний і моторний компонент...