російської мови/Л.А. Шіпачева;- М .: Просвещение, 2005. - 69с.
. Шишков, С.Є., Кальней В.А. Моніторинг якості освіти в школі/С.Є. Шишков, В.А. Кальней;- М .: Педагогічне товариство Росії, 1999. - 59с.
. Щукіна, Г.І. Пізнавальний інтерес у навчальній діяльності школяра/Г.І. Щукіна//Кн. для вчителя.- 1972. - №2.- 48с.
. Щуркова, Н.Є. Культура сучасного уроку/Н.Є. Щуркова;- М .: Просвещение, 1997. - 39с.
. Яковлєв, М.Н., Цукор А.М. Методика і уроку в школі/М.Н. Яковлєв, А.М. Цукор;- М .: Просвещение, 1985. - 64с.
Додаток
Проект на тему: Домашні тварини
Урок за темою Тварини - наші друзі. Ми повинні піклуватися про тварин ( Pet sare our friends. We must take care of pets ) проводився в шостому класі. Навчання ведеться за УМК М.З. Біболетова. При вивченні цієї теми проектна технологія. Враховуючи якість знань та індивідуальні особливості учнів, а також їх бажання, клас був поділений на дві групи.
Етапи проекту першої групи:
· Опитування учнів з метою виявлення того, скільки сімей, в яких є вихованець, про яких тварин воліють піклуватися хлопці. Питання звучало так: Do you have a pet? What pet is it? Raquo ;. Було опитано сто учнів. За результатами опитування учасники проекту склали діаграму.
· Створення мальованого мультфільму про тварин.
· Творче завдання для другої групи. Частина хлопців малювали картинки, а інші мали назвати прислів'я, відповідну заданому малюнку.
Етапи роботи другої групи:
· Відвідування зоомагазинів нашого міста.
· Робота з науково-популярною літературою.
· Створення відеофільму про життя тварин у неволі.
Цілі уроку:
· Виховання любові до тварин, до оточуючого нас світу;
· Виховання таких якостей, як доброта, чуйність, терпіння;
· Розвиток самостійності, творчих здібностей, уміння проводити дослідницьку роботу, використовувати різні джерела знань, вміння працювати в колективі;
· Розширення лексичного запасу англійською мовою, створення умов для відтворення в пам'яті учнів системи опорних знань і умінь з вивченої теми, застосування вивчених фраз в діалогічного і монологічного мовлення.
Оснащення уроку:
· стенд з фотографіями домашніх вихованців учнів;
· діаграма з результатами опитування учнів;
· роздатковий матеріал у вигляді карток;
· аудіозапис фонетичної зарядки;
· мультимедійне обладнання;
· малюнки учнів;
· відеофільм, створений учнями.
Хід уроку:
Teacher (T): Hello, my dear friends. How are you? Today we will have an unusual lesson. We will talk about animals and you can present your projects about them., I have some questions for you.you like pets? What animals can be pets? Are children fond of pets? Do you have a pet? Why do we keep animals and birds at home? Are pets our friends? Must we take care of pets?
Учні відповідають на питання, висловлюють свою думку.
Pupils (Ps): We like pets very much. We keep parrots, hamsters, tortoises, dogs, cats, and guinea pigs at home. They are our friends and play a great role in our life. They help us to relax. It s the best way to rest when you take your dog for a walk, when you feed your hamster or play with a cat. Pets need a lot of care .: The man is big and strong and a pet is small and helpless that s why we must take care of pets. And so, the theme of our lesson is: Pets are our friends. We must take care of pets. raquo ;: Children, do you know what names for pets are popular in our country ?: Dogs names are ... names are. names are .: Children, would you like to know popular pets names in Great Britain ?: Yes, of course. We would .: Open your books at page 116, please. Listen to the cassette-recorder and repeat.
Учні повторюють за диктором слова:
Cats: Puss, Kitty, Tom, Albert, Edward, Honey, Lucky, Sherry, Toddy .: Polly, George. Sue, Toby, Joseph, Happy, Sparky .: Percy, Harry, Basher, Thumper, Skipper, Snowy, Queen .: Fred, Charlie, Spark, Spotty, Goldie, Flash, Pinky, Perky.pigs: Peter, Midge, Pinky, Goldie, Bubble, Queen, Hamburger .: Jeremy, Peter, Paul, Tina, Honey, Buck, Sandy .: Terry, Fred, Tommy, Tut, Ranger, Luck, Tiny, Rocky .: Let's role-pla...