Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Нестандартні форми організації навчання в молодших класах як умова формування пізнавального процесу

Реферат Нестандартні форми організації навчання в молодших класах як умова формування пізнавального процесу





на сильних і слабких. Але таке пояснення не повинно займати багато часу. 15 хвилин - ось норма для пояснення математичного матеріалу, школярі не встигнуть втомитися від вчителя, і весь зміст пояснення може бути почуте. [53]

Фронтальна робота найскладніша. Для повноцінної фронтальної роботи клас дійсно повинен стати колективним суб'єктом, де кожен безпосередньо відчуває не тільки себе і найближчого сусіда, а й усіх своїх однокласників як єдиний організм із загальним настроєм, намірами, волею. Фронтальна робота, коли вчитель звертається до всього класу як до єдиного співрозмовника або слухачеві, з необхідністю передбачає наявність такого колективного суб'єкта.

Для того щоб клас зміг стати таким колективним суб'єктом, необхідно побудова невідчуженість, цікавого для дітей процесу навчання. На чому ж він може базуватися, враховуючи, що сам по собі матеріал, що вивчається у початковій школі, швидше нецікавий і є лише засобом для подальшої змістовної роботи в різних галузях знання?

Нестандартні уроки - один з важливих засобів навчання, так як вони формують в учнів стійкий інтерес до навчання, знімають напругу, скутість, які властиві багатьом дітям, допомагають формувати навички навчальної роботи , власне навчальної діяльності. Нестандартні уроки надають - глибоке емоційний вплив на дітей, завдяки чому у них формується більш міцні, глибокі знання.

Нестандартні уроки зазвичай завершують вивчення теми або починають нову, хоча елементи гри, яка є основою нестандартного уроку, повинні бути присутніми на кожному уроці.

Виникнення інтересу до математики у значної кількості учнів залежить у великій мірі від методики її викладання, від того, наскільки вміло буде побудована навчальна робота. Треба подбати про те, щоб на уроках математики в початковій школі кожен учень працював активно і захоплено, і використовувати це і розвитку допитливості, глибокого пізнавального інтересу.

Це особливо важливо в молодшому шкільному віці, у початковій школі, коли тільки ще формується, а іноді і тільки визначаються постійні інтереси і схильності до того чи іншого предмету.

Саме в цей період потрібно прагнути розкрити привабливі сторони математики.

Праця дітей початкових класів повинен бути радісним, а уроки - цікавими. На перших порах самостійна думка промайне, як іскорка, спочатку не смілива, невпевнена. Від першої маленької іскорки самостійної думки до потреби думати, мислити, міркувати діти проходять чималий шлях.

Аналіз педагогічної літератури дозволив виділити наступні нестандартні уроки в початковій школі:

Аукціони, тренінги, КВК, ранки.

Розглянемо деякі види нестандартних уроків, а також порядок роботи вчителя за цими видами уроків, які найчастіше використовуються в початкових класах.

Урок - аукціон

Порядок роботи на уроці з елементами аукціону.

1. Учитель ретельно продумує сюжет уроку.

2. Готує наочні посібники, малюнки, портрети головних героїв.

. Придумуються завдання за сюжетом казки, - які повинні бути посильні для дітей, але не бути надто легкими.

. Завдання повинні ускладнюватися по ходу уроку.

. Діти повинні отримати емоційне задоволення.

Тема уроку: перевірка знань і умінь по темі Парні приголосні в кінці слова

Цілі: визначити рівень оволодіння знаннями, вміннями та навичками по темі Парні приголосні в кінці слова raquo ;; повторити і закріпити знання учнів з даної теми;

· формувати інтелектуальні вміння, вміння аналізувати,

· розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці,

· виховувати навички культури спілкування на уроці.

Обладнання: Презентація, фішки, картки, конверти.

Організаційний момент

Вводно - мотиваційний момент

1. Повідомлення теми, цілей і форми уроку

. Розповідь вчителя про аукціон Аукціон - публічний продаж товарів, цінних паперів, творів мистецтва та інших об'єктів, яка виробляється за заздалегідь встановленим правилам аукціону. Спільним для всіх аукціонів принципом є принцип змагальності між покупцями. У процесі змагання між покупцями за право придбати товар виявляється переможець аукціону. Переможцем аукціону визнається особа, яка виграла аукціон відповідно до його правилами. На аукціонах продаються такі товари, як чай, квіти, деревина, автомобілі, фрукти, а також товари, що володіють унікальними ...


Назад | сторінка 15 з 31 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Нестандартні уроки як засіб Підвищення якості знань учнів на уроках математ ...
  • Реферат на тему: Елементи дослідницької роботи на уроках математики в початковій школі
  • Реферат на тему: Знання, навички та вміння в процесі навчання
  • Реферат на тему: Специфіка організації процесу навчання ліворуких дітей у початковій школі
  • Реферат на тему: Методи і прийоми інтерактивних засобів навчання на уроках математики в поча ...