о помахом чарівної палички, з'явився новий художній образ зими, який ви не бачили, а тільки уявляли. Ми поставили ці портрети в ряд, і у нас вийшла невелика портретна галерея.
Саме так людина вигадує нові речі, якими інші люди користуються з великим задоволенням. Те, чим ви сьогодні займалися, називається творчим проектуванням. Спробуйте будинку самостійно спроектувати щось красиве і корисне, те, чим ви зможете порадувати своїх близьких. Ви можете залучити для спільної діяльності своїх братів і сестер, тат, мам, бабусь і дідусів. Чим більше людей застосовують свої знання, тим цікавіше виходить результат.
Це може бути красива новорічна композиція з квітів; або вітальна листівка, виконана різними способами; а може бути, це буде незвичайний образ новорічної собаки. Використовуйте для цього будь-який матеріал, який попадеться вам в будинку. І тоді ви зможете відчути себе справжніми чарівниками!
План-конспект № 2. Заняття з изодеятельности в підготовчій групі "Чарівна Жар-птиця"
Цілі:
В· Продовжувати знайомство дітей з народною творчістю. Вчити дітей в малюнку передавати характерні риси казкового птаха. Розвивати творчість, уяву. p> В· Виховувати у дітей емоційне ставлення до образу. p> В· Закріплювати у дітей уміння працювати колективно. p> В· Продовжувати знайомство з нетрадиційними техніками малювання (граттаж). p> Обладнання:
В· половина альбомного листа картону підготовленого в техніці "граттаж",
В· палички для процарапуванії,
В· лист А4,
В· акварель,
В· кисті,
В· вода,
В· схема малювання жар-птиці,
В· перо павича,
В· лист,
В· посилка,
В· серветки,
В· парасольку з цукерками "Чупа-чупс". p> Дидактичні ігри:
В· "Збери картину" (пазли);
В· "Що наплутав художник";
В· "Знайди собі пару". p> Хід заняття
I. Організаційний момент
II. Постановка завдання
Вихователь: Хлопці, сьогодні в адресу вашої групи принесли листа і посилку. Давайте з вами роздрукуємо і подивимося, що там.
"Здрастуйте, дорогі мої хлопці! Пише Вам Оле-Лукойє.
Зі мною сталася біда. Зла чаклунка зіпсувала всі мої картини, а без них я ніяк не можу згадати свої казки. Допоможіть мені, будь ласка, адже ми з вами друзі ".
Вихователь: Хлопці, допоможемо Оле-Лукойє? p> III. Ігри-пазли: "Збери картинки", "Що наплутав художник? "
Вихователь: Хлопці, до яких казкам ці ілюстрації? Подивіться уважно на картинки і визначте: що тут зайве зобразив художник?
Діти проходять на місця.
Вихователь:
Тихо-тихо поруч сядемо,
Входить диво в кожен будинок
У дивовижному вбранні,
різнокольорові, расписном.
Разом з дивом і веселощами
До нас приходить чарівність
Обережно-обережно, не злякати б нам його ...
- Як відбувається у казці чари?
- Які заклинання ви знаєте?
- Закрийте всі оченята і скажіть "Крибли-Крабла-бум".
Вихователь дістає перо павича.
- Відкривайте очі. Що у мене в руках? p> - Чиє це перо?
- У якої птиці в наш час можна зустріти таке перо?
- У якій казці зустрічається?
- Чому в народі називають "Жар-птиця"?
IV. Розповідь про Жар-птиці
Образ Жар-птиці був одним з улюблених в народі. Зробить селянин із тріски або соснової дранки птицю, підвісить її на ниточці до стелі і милується нею. Дивлячись на неї, селянин вірив, що лише прилетить така птиця в його краю, розправить крила, розпушити свій хвіст, і на весь вільний світ розтануть снігу, зазеленіють трави, покриються листям дерева. Адже птахи здавна в народі вважалися провісниками весни і тепла. Своїм гучним щебетом вони проганяли з землі сили темряви. І люди щиро вірили, що птахи приносять радість і щастя. p> - Розглянути перо.
- Розглянути зразок павича.
- Уточнити будова птиці, форму голови, хвоста, шиї і т.д.
- Нагадати прийоми малювання в техніці "граттаж".
Діти малюють павича в техніці "граттаж".
- Молодці, хлопці! У мене є кілька пір'я Жар-птиці, але вони теж зачаровані. Допоможіть мені зняти чари. Ці пір'я розділені навпіл. Вони різні за кольором і по малюнку. Ви повинні знайти однакові і чар їх. Зараз ми з вами будемо рухатися під музику, а з зупинкою музики ви повинні будете знайти собі пару, тобто однакову половинку пера.
V. Гра "Знайди собі пару" (перо)
- Молодці, хлопці! А про посилку-то ми зовсім забули. Давайте роздрукуємо її і подивимося, що там. Ой, хлопці, зла чаклунка і тут погосподарювала! p> Але ви, хлопці, не врятував,
Яскравих фарб припасіть
І білу Жар-птицю
Розмалюйте, расколдую і врятуйте.
...