зка зачитує кращі роботи всьому класу. При цьому інші учні виявляються обділеними. Використовуючи прийоми та стратегії розвитку критичного мислення через читання та письмо, я допомагаю учням відчути себе письменниками. В»p align="justify"> Такий вид роботи Негорожіна Н. А. називає напрямних викладом.
Наведемо конспект її уроку.
Тема уроку: Виклад за самостійно складеним планом.
Цілі уроку:
В· познайомити зі змістом тексту;
В· вчити працювати з текстом;
В· вчити самостійно складати план тексту;
В· розвивати вміння міркувати, висловлювати свої пропозиції, аргументувати свою відповідь, вислуховувати свого товариша.
Хід уроку:
I Оргмомент.
II Читання і аналіз тексту.
Альошина яблуня.
Перед самою війною посадив Альоша яблуню. З фронту він не повернувся. Загинув у боях за місто Будапешт. А яблуня жила. Щороку на ній дозрівали смачні солодкі плоди. Мати Альоші - Марфа щедро пригощала всіх яблуками.
Але видалася люта зима. Морози спалили яблуню. Довго не наважувалася Марфа зрубати сухе дерево. Якось навесні вона попросила сусіда спиляти яблуню. Він спиляв, але на тому ж місці посадив нову.
Як була втішена бабуся Марфа, коли побачила молоду яблуньку!
. Припущення по заголовку. p align="justify"> Учням пропонується прочитати частину заголовка: яблуня . Дайте відповідь на питання: Про що може бути текст? .
Прочитайте тепер назву тексту. Про що буде текст? p align="justify">. Робота зі вступом .
Перед самою війною посадив Альоша яблуню.
Що дізналися з пропозиції?
А що могло бути далі з Альошею?
Що могло статися на фронті?
З фронту він не повернувся. Загинув у боях за місто Будапешт.
Що могло статися з яблунею? p align="justify"> А яблуня жила. Щороку на ній дозрівали смачні солодкі плоди. Мати Альоші - Марфа щедро пригощала всіх яблуками.
Що дізналися про життя яблуні?
Обговоріть у парах: Яка головна думка вступу? . Самостійно озаглавьте вступ.
Обговоріть свої заголовки в четвірках,...