цес привабливим, виділити в навчанні саме ті аспекти, які можуть привернути до себе мимовільну увагу учнів, спонукати активізувати їх мислення, хвилюватися і переживати, захоплено працювати над навчальної завданням. Пізнавальний інтерес стає мотивом пізнавальної діяльності, якщо учень проявляє готовність, прагнення вдосконалювати своє вчення.
Під час проведення дидактичних ігор навчаються демонструють пізнавальний інтерес. Ці ігри розвиває у навчаються гнучкість мислення, оперативність пам'яті, узагальнює знання учнів, дозволяють ефективно повторити пройдений матеріал, розвиває вміння чути іншої людини, розвиває швидкість реакції.
У процесі підготовки та під час проведення дидактичних ігор в учнів розвивається пізнавальний інтерес до предмета; в процесі ігрової діяльності відбувається формування комунікативних, регулятивних, пізнавальних навчальних універсальних дій.
В учнів розвиваються вміння висловлювати свою думку, визначати і формулювати мету діяльності, порівнювати, аналізувати, узагальнювати і робити висновки.
Список літератури
1.Бабанскій Ю.К. Оптимізація навчально-виховного процесу. Методичні основи / Бабанський Ю.К. - М.: Педагогіка, 2005. - 193 с.
. Бондаревський В.Б. Виховання інтересу до знань і потреби до самоосвіти / Бондаревський В.Б.- М.: Просвещение, 2005. - 513 с.
. Виготський Л.С. Уява і творчість у дитячому віці. М., 2000.
. Газман О.С., Харитонова Н.Є. У школу з грою. М., 2001.
. Гамезо М. В., Петрова Е. А., Орлова Л. М., Петрова Е. П. Вікова та педагогічна психологія / Гамезо М.В., Петрова Е.А., Орлова Л.М., Петрова Є.П.- М.: БИНОМ. Лабораторія знань, 2003. - 512 с.
. Борзова Л.П. Ігри на уроках історії. М., 2004.
. # «justify"> Додаток № 1
Урок навколишнього світу в 2 класі.
Тема: Країна грибів.
Тема: «Країна грибів».
Цілі уроку: розширити уявлення учнів про царство живої природи - «гриби», про зв'язки в природі. Познайомити з представниками царства грибів, прищепити навик розпізнавання їстівних і неїстівних грибів. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: набори малюнків, підручник 2 класу «Ми і навколишній світ», робочий зошит Н.В. Дмитрієвої.
Хід уроку: ? Організаційний момент.
-Сьогодні ми вирушимо з вами в захоплюючу подорож. нас чекають незвичайні відкриття. А щоб ви здогадалися, куди ми вирушимо, відгадайте загадки:
1.У нього одна нога, та й та без чобота.
. Хто носить капелюх на нозі?
. Без голови, а в капелюсі.
. Землю просвердлив,
Корінець залишив,
Сам на світ з'явився,
Шапочкою накрився.
За якими ознаками ви здогадалися, що це гриби? Як ви думаєте, про що піде мова на уроці?
?? Етап засвоєння нових знань.
Ми стежкою узкою зараз звернемо,
Туди, де сосни рослі стосуються небес,