осуду. Ніякого співробітництва. Позиція лідера - непомітно осторонь від группи.Дела в групі йдуть самі собою. Лідер не дає вказівок. Розділи роботи складаються з окремих інтересів чи виходять від нового лідера.
Зі змісту таблиці ми можемо бачити характерний для представника кожного стилю спосіб поведінки.
Додаток 4
семінар
виховання як антропологічний процес
Дисципліна: «Психологія освіти»
Викладач Цвелюх Ірина Петрівна
Студент Самсонова Вікторія Олегівна
Мета: формування у студентів уявлень про виховання як антропологічному процесі
Завдання:
- освітня (сформувати уявлення про виховання як антропологічному процесі);
- виховна (викликати інтерес в учнів до семінару та виховної роботи в аудиторії);
- розвиваюча (розширити знання учнів про виховання як антропологічному процесі, його закономірності і теоріях).
Структура семінару вітання, введення в тему, робота студентів з рефератами, презентаціями, закріплення матеріалу, рефлексія, закінчення.
Використовуване обладнання (екран, комп'ютер, проектор, презентація).
Використана література.
. Максакова В.І. Педагогічна антропологія. М .: Академія, 2001
. Салов Ю.І., Тюников Ю.С. Психолого-педагогічна антропологія: навч. посібник для студ.висш.учеб.заведеній.- М .: Изд-во ВЛАДОС-ПРЕС, +2003
Додаток 5
семінар
інтерактивні технології в освіті
Дисципліна: «Психологія освіти»
Викладач Цвелюх Ірина Петрівна
Студент Самсонова Вікторія Олегівна
Тема заняття: «Інтерактивні технології в освіті»
Мета: формування у студентів знань і навичок, необхідних для ефективної інтеграції інтерактивної дошки в освітній процес.
Завдання:
1. сформувати уявлення про сучасні інтерактивних технологіях;
2. викликати інтерес в учнів до семінару.
. розширити знання учнів.
Структура семінару вітання, введення в тему, робота студентів з рефератами, презентаціями, закріплення матеріалу, рефлексія, закінчення.
Використовуване обладнання (екран, комп'ютер, проектор, презентація).
Використана література.
.
Хід заняття.
1. Вступне слово.
2. Всеросійські проекти у сфері ІКТ
. Інтерактивна дошка InterWrite Board: технічні особливості, установка ПО, панель інструментів.
Використана література
1. Сиротюк А.Л. Інноваційний підхід до навчання в профес.школе/А.Л.Сіротюк, М.Г.Сергеева.- Курськ: Видавництво РФЕІ, 2011. - с. 231.
2. Сучасні освітні технології: Учебн.пособіе/під ред. Н.В. Бордовський та ін. - М .: КНОРУС, 2010. - с.432.
Додаток 6
практичне заняття
«Невербальні засоби спілкування».
Викладач Цвелюх Ірина Петрівна
Студент Самсонова Вікторія Олегівна
Тема заняття: «Невербальні засоби спілкування».
Цілі:
· розвиток навичок невербального поведінки;
· розвиток чуттєвого сприйняття;
· діагностика можливостей інтонаційних характеристик в плані відображення емоційних станів;
· «читання» невербальних сигналів.
Структура семінару вітання, введення в тему, робота студентів у групах, закріплення матеріалу, рефлексія, закінчення.
Використовуване обладнання (екран, комп'ютер, проектор, презентація).
Використана література.
. Андрєєва Г.М. Соціальна психологія.- М., 1996. - гл.6.
. Андрєєва Г.М., Богомолова Н.Н. Теорії диадического взаємодії/Соціальна психологія. Хрестоматія.- М., 1999. - С.126-136.
. Берн Е. Ігри, в які грають люди. Люди, які грають в ігри.- М., 1988. - С.8-55.
. Петровська Л.А. Про понятійної схемою соціально-психологічного аналізу конфлікту/Соціальна психологія. Хрестоматія.- М., 1999. - С.116-126.
. Соціальна психологія ...