рік рекомендується 12% від загального часу занять, що дуже важливо для формування та вдосконалення досвіду раціональної постави.
Для забезпечення ефективності корекційних впливів необхідно враховувати наступні принципи проведення корекційних занять для дітей, що мають порушення постави:
1. Комплекси коригуючих вправ підбирати виходячи з фізіологічних особливостей, етіології та патогенезу дефекту постави.
2. Враховувати вид і ступінь розвитку порушення постави при підборі коригуючих заходів.
3. При складанні комплексу коригуючої гімнастики та підборі навантаження враховувати вік і підготовленість займаються.
4. Дозування спеціальних вправ варіювати виходячи зі ступеня прогресування пороку постави, самопочуття, віку та підготовленості займається.
постава плоскостопість дошкільник корекція
Глава 4. Застосування матеріалів дипломної роботи в класній роботі з біології
У сучасному суспільстві дуже гостро стоїть проблема охорони здоров'я. За останнє десятиліття, в Росії, відзначено значне погіршення здоров'я і стану опорно-рухового апарату дітей і підлітків, що пов'язано з дією ряду несприятливих факторів у соціально-економічному розвитку країни, з реальним зменшенням обсягу профілактичної діяльності в освіті. Підвищення рівня здоров'я неможливо без безпосереднього залучення школярів до основ здорового способу життя. Ми пропонуємо провести заняття по темі: Значення фізичних вправ для формування апарату опори і руху raquo ;. Даний урок розрахований на учнів 8 класів середньої загальноосвітньої школи за програмою Н.І. Соніна, М.Р. Сапіна.
Урок № 7
Тема: Значення фізичних вправ для формування апарату опори і руху .
Мета заняття: Формування уявлень про здоровий спосіб життя, роль фізичних вправ у формуванні опорно-рухового апарату
Завдання: Розкрити умови формування апарату опори і руху, вплив фізичних вправ, спорту і праці на його розвиток; виявити причини порушення постави і плоскостопості, заходи їх попередження і виправлення.
Методи і прийоми: Опитування, робота з індивідуальними картками завданнями, розповідь, демонстрація, бесіда.
Обладнання: Модель кістяка, таблиці Скелетні м'язи людини raquo ;, Вплив фізичних вправ на організм людини raquo ;, Попередження плоскостопості raquo ;, Попередження викривлення хребта .
Хід уроку
I. Перевірка знань.
Будова і робота м'язів. Опитування з використання рубрики Перевірте свої знання raquo ;; робота з індивідуальними картками-завданнями.
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Вплив фізичних вправ на формування і розвиток апарату опори і руху. (Розповідь вчителя з елементами бесіди)
2. Залежність інтенсивного обміну речовин, функцій систем дихання і кровообігу від рухової активності. (Розповідь вчителя)
. Гіподинамія і здоров'я людини. Основні способи виправлення наслідків гіподинамії. (Розповідь вчителя)
. Постава і здоров'я людини. Правильна постава. Неправильна постава і її причини. (Розповідь вчителя з елементами бесіди)
. Попередження викривлень хребта. (Розповідь вчителя, повідомлення шкільного лікаря)
. Плоскостопість, його причини; попередження і виправлення. (Розповідь вчителя, шкільного лікаря)
III. Закріплення знань.
Узагальнююча бесіда.
. Які зміни виникають в кістках, м'язової тканини під впливом фізичних навантажень?
. Як змінюються внутрішні органи?
. З чим найчастіше пов'язані захворювання професійних спортсменів?
. Поясніть шкідливі наслідки гіподинамії?
. Як зберегти правильну і красиву поставу?
IV. Завдання додому.
Повторити тему Опора і рух raquo ;; підготувати повідомлення про спортивний довголітті.
Список літератури
1. Аганянц Є.К. Фізіологічна характеристика рухової діяльності дітей і підлітків//Вікова динаміка рухових і вегетативних функцій у зв'язку з м'язовою деятельностью.- Краснодар: КДІФК.- 1991.- С.5-16.
2. Аганянц Є.К. Вікова динаміка фізичних якостей при різних рухових режимах/Є.К. Аганянц, Е.М. Бердичівська, Є.В. Демидова, М.В. Малука, М.В.Махінова, Т.М. Михайлина, А.Б. Трембач, І.Є. Фоміна//Природа. Суспільство. Людина: вісн...